Відновлювати Донбас будуть зі спеціально створеного фонду

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк пропонує створити фонд відновлення Донбасу. При цьому він категорично виключив легалізацію самопроголошених «Луганської і Донецької народних республік»
Відновлювати Донбас будуть зі спеціально створеного фонду
Відновлювати Донбас будуть зі спеціально створеного фонду

Про це він заявив сьогодні під час засідання Кабінету Міністрів України, передає ДеПо з посиланням на «РБК-Україна».

«Норма закону про те, що уряд зобов'язаний фінансувати відновлення тих територій Донецької і Луганської областей, які контролюються російськими терористами, і не має права скорочувати витрати на відновлення, навіть якщо скорочуються витрати по інших регіонах, мною розуміється таким чином: я дав доручення Міністерству фінансів підготувати відповідний проект закону про створення спеціального фонду відновлення окремих територій Донбасу, який повинен наповнюватися з пожертвуваннь і фінансування від українських олігархів, міжнародної донорської допомоги - і у нас буде проведена відповідна донорська конференція», - заявив Яценюк.

В той же час, за його словами, Кабінет Міністрів почне фінансувати Донбас з державного бюджету, коли регіон повернеться під контроль України.

Яценюк також зазначив, що щоденні втрати України від бойових дій на Донбасі складають близько 80 млн грн. і країна потребує установлення миру.

«Мир потрібний українцям. Занадто дорого нам коштує війна: те, що безцінно - це людське життя. Дуже багато українців, захищаючи сьогодні державу, загинуло... Через російських бандитів загинуло багато мирних жителів, тому ціна занадто висока. Щодня війни нам коштує 80 мільйонів гривень, тому в Україні потрібно встановити мир», - підкреслив прем'єр.

Він знову заявив, що були два варіанти розвитку подій: «поганий і дуже поганий, і обраний поганий варіант».

Ми зараз повинні прийняти рішення, як з цим жити... чи виступаємо ми за мир? Категорично «Так», - сказав прем'єр, додавши при цьому, що мир потрібний не за всяку ціну.

«При цьому Яценюк виключив легалізацію самопроголошених «Луганської і Донецької народних республік».

«Легалізувати «ДНР» і так званих терористів «ДНР» і «ЛНР» ніхто не дасть. Принаймні це моя політична позиція. Ми за це боролися», - сказав Яценюк.

Як повідомляв ДеПо, збитки України від конфлікту на Донбасі на сьогодні складають не менше 12 млрд грн. При цьому Яценюк раніше заявляв про млрд. збитку від війни на Сході України.

 

Loading...
Loading...