Вадим Денисенко: Ніхто нам ще ніяких боргів не списував. 20% - це лише пропозиція

Depo.ua дізнався у народного депутата від "Блоку Петра Порошенка" Вадима Денисенка, наскільки реальною є можливість списання Україні частини міжнародного боргу приватним компаніям

Вадим Денисенко: Ніхто нам ще ніяких бор…

Низка українських ЗМІ опублікували новину про те, що міжнародні кредитори погодилися списати 20 відсотків боргу Україні. Це доконаний факт чи перемовини тривають?

Насправді, Financial Times з посиланням на власні джерела писала не про те, що нам списали 20 відсотків боргу, а про те, що наші кредитори висунули зустрічну пропозицію і сказали, що вони можуть погодитися на списання 20 відсотків боргу, тоді як Україна наполягає на 40 відсотків.

Але якщо це так, то це вже певний прорив і можна розцінювати як певну позитивну динаміку. До останнього часу ні на які поступки кредитори не йшли взагалі.

Яка вірогідність того, що Україні спишуть 20, 30 або 40 відсотків боргу?

Вірогідність того, що нам, як того хоче Україна, спишуть 40 відсотків боргів - абсолютно мінімальна. Очевидно, в зв'язку з тим, що вони пішли на певні поступки, можна досить оптимістично дивитися на цей процес і вважати, що нам спишуть якусь середню цифру між 20 і 40 відсотками. Можливо, це буде 25 чи 30 - хоча знову ж таки, все залежатиме від того, як будуть йти переговори.

Якщо нам спишуть 20 відсотків боргів, чи будуть у нас гроші обслуговувати всі інші кредити надалі?

Мінфін розраховував на 40 відсотків. Тоді б, очевидно, була б можливість при певній реструктуризації, нормально обслуговувати ці борги. При 20 відсотках сказати точно щось складно - треба рахувати. Але водночас хотілося б наголосити на тому, що говорила Наталія Яресько і інші фінансисти: існує висока вірогідність того, що в цих боргах закладені гроші "Сім'ї" Януковича.

Яресько висловлювала думку, що "Сім'я" виводила гроші через облігації. Тому очевидно, що не менш важливим за переговори про реструктуризацію боргів є питання того, щоб Генпрокуратура нарешті почала розслідувати, що це за гроші, і хто є кінцевим бенефіціаром наших цінних паперів. Тим більше, не треба забувати, що всі ці угоди супроводжувала компанія, яка останнім часом належала нинішній голові НБУ Валерії Гонтаревій.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme