В уряді дехто некоректно трактує допомогу ЄС, - Галасюк

Заяви віце-прем'єр-міністра з європейської і євроатлантичної інтеграції України з питання мораторію на експорт українського лісу-кругляка не відповідають дійсності й українським інтересам

Про це заявив голова комітету з питань промислової політики і підприємництва Віктор Галасюк, повідомляє Мінпром.
Зокрема, нардеп прокоментував твердження Іванни Климпуш-Цинцадзе про те, що мораторій на експорт лісу нібито є єдиним питанням, яке блокує для нас отримання надалі не кредитної макрофінансової допомоги ЄС. "Ця" макрофінансова допомога "- кредит, який потрібно повернути через 15 років. Переконатися в цьому можна прочитавши перші рядки відповідного Меморандуму з ЄС: "... Європейський парламент і Рада ЄС ухвалили рішення про надання макрофінансової допомоги Україні в розмірі до 1, 8 млрд євро у вигляді кредитів (Рішення ЄС 2015/601)". Угода, термін погашення і відсотки за користування кредитом визначено у відповідній кредитній угоді", - зазначив В.Галасюк.
Крім того, голова комітету зазначив, що мораторій повністю відповідає зобов'язанням України в рамках СОТ, хоча віце-прем'єр стверджує зворотне, "фактично звинувачуючи свою країну в порушенні міжнародних зобов'язань". "Наш мораторій не суперечить Угоді з СОТ, яка передбачає ряд дозволених винятків: з міркувань збереження природних ресурсів, які вичерпуються (якщо такі заходи застосовуються разом з обмеженням внутрішнього виробництва або споживання), з метою ослаблення або попередження критичного дефіциту товарів, що мають велике значення для країни, що експортує тощо. До того ж мораторій є тимчасовим (10 років) і недискримінаційний (всі країни)", - пояснив В.Галасюк.
За його словами, прийняття рішень про порушення умов міжнародної торгівлі ГАТТ / СОТ здійснюється відповідно до регламенту і офіційних процедур компетентними органами СОТ і може тривати роками - поки такого розгляду взагалі не було: "Все, що відбувається, - міжнародний політичний процес високого рівня з грою в піддавки з боку окремих українських чиновників".
Більш того, 10-річна заборона вже дала істотний позитивний економічний ефект для української деревообробки, меблевої і паперової промисловості та економіки в цілому: додаткові інвестиції, товарний експорт, нові робочі місця, більше податків до бюджетів всіх рівнів, хоча віце-прем'єр це заперечує. "М'яко кажучи, дивна позиція українського чиновника високого рівня. Сподіваюся, що це все ж необізнаність і нерозуміння, а не компрадорська політика на догоду іноземним імпортерам української сировини", - прокоментував парламентарій, запевнивши в готовності надати необхідну інформацію чиновникам, зацікавленим у вирішенні питання на користь України.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme