В Україні практично відсутня стратегія підтримки та захисту національної промисловості, – експерт

Лобістські ігри більш цікаві для української влади, ніж захист системних платників податків

Таку думку висловив директор аналітичного центру "Політика" Микола Давидюк, коментуючи порушенням президентом України Конституції у частині непідписання ухвалених законів.

Експерт додав, що вже півтора місяці президент Порошенко не підписує закон про експортне мито на металобрухт, який було прийнято ще 12 липня, до речі, включно з правками самого Петра Порошенка.

"У даному кейсі, бездіяльність влади більше схожа на пошук корисливих рішень, ніж на державницьку політику, захист вітчизняних виробників та залучення інвестицій. Сьогодні в Україні практично відсутня стратегія підтримки та захисту національної промисловості та офіційних платників податків, ми почали програвати навіть своїм колегам по СНД. Які більш грамотно підходять і до процесів лібералізації окремих ринків, і до захисту бюджетоутворюючих галузей", - додає М.Давидюк.

Для прикладу, експерт наводить Міністерство з інвестицій та розвитку Казахстану, яке випустило наказ , що забороняє експорт відходів і брухту чорних металів. Заборона введена на шість місяців. Завдання заходів - підтримка металургійної галузі Казахстану , яка знаходиться в зоні ризику через дефіцит металобрухту, і може не досягти планових річних показників.

"В надзвичайно важких економічних умовах, в практичному стані війни, влада не має займатись стимулювання сировинного експорту, а повинна серйозно підійти до реформування законодавчої бази та створення сприятливого бізнес клімату, як для залучення нових інвестицій, так і підтримки уже вкладених", - вважає М.Давидюк.

Нагадаємо, що раніше голова комітету Верховної Ради з питань промислової політики і підприємництва Віктор Галасюк знову закликав оприлюднити закон про мита на металобрухт.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme