В Міненергетики дозволили українській компанії закуповувати електрику в Росії

Міністерство енергетики та вугільної промисловості дозволило імпорт електроенергії з Росії. Ще 14 листопада відповідний дозвіл було надано компанії «Енергомережа», яка може законтрактувати потужності до 1500 МВт

В Міненергетики дозволили українській ко…

Про це повідомляє «Апостроф» з посиланням на лист, підписаний заступником міністра енергетики та вугільної промисловості Вадимом Улідою.

Постачання електроенергії дозволено розпочати ще з 15 листопада. Відповідне рішення було прийнято у відповідь на прохання компанії від 6 листопада.

«Враховуючи те, що в умовах зниження температури зовнішнього середовища і скорочення поставок вугілля на енергогенеруючі компанії ТЕС очікується дефіцит генеруючих потужностей в об'єднаній енергосистемі України, Міненерговугілля не проти імпорту електричної енергії з Єдиної енергетичної системи Росії потужністю до 1500 МВт», - йдеться в документі.

За даними видання, інформації про «ХК Енергомережа» практично немає. Відомо лише, що до середини 2014 року компанія називалася «Енергомережаінвест». Наприкінці липня вона отримала ліцензію на право поставок електроенергії на п'ять років. Через три місяці ліцензія була переоформлена вже на «Електромережу» у зв'язку зі «зміною назви юрособи та її місцезнаходження». До квітня одним з членів наглядової ради «Енергомережаінвест» був брат нинішнього міністра Юрія Продана Петро.

За словами директора енергетичних програм Центру світової економіки і міжнародних відносин НАНУ Валентина Землянського, недавнє припинення поставок вугілля з Росії загострить питання необхідності імпорту електроенергії. Причому великим гравцем може стати саме «Енергомережа».

«Ми бачимо, що йде переділ ринку. Зараз основними виробниками і постачальниками електроенергії є компанії Рината Ахметова. Якщо з'явиться нова компанія, яка буде поставляти достатньо великі обсяги електроенергії, ДТЕК буде виведений з ринку», - вважає він.

А колишній уповноважений президента України з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський впевнений, що дозвіл на імпорт електроенергії і призупинення поставок вугілля з РФ українським компаніям пов'язані безпосередньо.

«1500 МВт - це якраз та потужність, яку могли б призвести компанії, використовуючи російське вугілля», - зазначив він.

За оцінками експертів, 1500 МВт - це половина від обсягу дефіциту енергопотужностей на кінець жовтня.

Як повідомляв ДеПо, 18 листопада міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Продан доручив держкомпанії «Укрінтеренерго» розпочати переговори з російською владою про імпорт електроенергії з Росії.

Документ: apostrophe.com.ua

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme