Гроші

Україна хоче завершити переговори з кредиторами до кінця вересня

Влада України констатує більш повільне, ніж очікувалося, просування процесу реструктуризації приватного зовнішнього боргу, однак має намір завершити його до кінця вересня поточного року

05 серпня 2015, 10:15

Про це йдеться в оновленому меморандумі за підсумками першого перегляду програми розширеного фінансування (EFF) Міжнародного валютного фонду, передає depo.ua з посиланням на "Інтерфакс".

"На додаток до наших фінансових зусиль та забезпечення рівня боргу на стійкому рівні відповідно до поставленої мети нижче 71% ВВП до 2020 року, ми продовжуємо переговори з кредиторами щодо переоформлення заборгованості, які ми ставимо за мету завершити до кінця вересня 2015 року", - наголошується в документі, оприлюдненому на сайті фонду у вівторок.

Як повідомлялося, Міністерство фінансів України у вівторок направило оновлену пропозицію щодо реструктуризації приватного зовнішнього боргу Спеціальному комітету кредиторів, суть якого поки не розголошується.

"З урахуванням часу, необхідного для юридичного оформлення пропозиції з реструктуризації, поточний тиждень буде мати вирішальне значення для переговорів. З урахуванням цього, Міністерство закликає кредиторів взяти участь у зустрічі в Лондоні на найвищому рівні в четвер", - говорилося в повідомленні Мінфіну.

Реструктуризація є частиною програми міжнародної допомоги Україні, проте переговори з кредиторами топталися на одному місці з березня по кінець червня. Київ погрожував ввести мораторій на обслуговування боргів, якщо утримувачі приблизно $20 млрд її облігацій не погодяться найближчим часом почати переговори, на яких Мінфін пропонував списати 40% основної суми заборгованості, розстрочити платежі і знизити відсотки.

Більше економічних новин читайте у розділі "Гроші".

Loading...
Loading...