Україну взимку чекає транспортний колапс

Дорожнє господарство України готове до роботи в осінньо-зимовий період тільки на 50%

Україну взимку чекає транспортний колапс…

Про це на засіданні Колегії Державного агентства автомобільних доріг України доповів начальник експлуатаційного утримання та безпеки руху Укравтодору Олег Федоренко, пише ДеПо.

За його словами, цього року поряд з давніми проблемами, зокрема застарілою і зношеною дорожньої технікою, виникли й інші, викликані значним недофінансуванням галузі та подіями на сході України.

Так, станом на початок цього тижня дорожні підприємства мають в наявності 58 тис. тонн солі та 600 тис. тонн фрикційних матеріалів, що становить 36% і 54% відповідно до плану на початок зими.

За розрахунками Федоренка, цих обсягів з урахуванням минулорічних залишків повинно вистачити на здійснення експлуатаційного утримання на належному рівні лише протягом двох-трьох тижнів негоди.

«Для того, щоб раціонально використовувати ці невеликі запаси Служби автомобільних доріг в регіонах спільно з облавтодором повинні перерозподілити всі існуючі протиожеледні матеріали між усіма філіями», - підкреслив він.

Не менш ускладнює підготовку до зими і значна заборгованість по заробітній платі, через яку більшість дорожніх підприємств і організацій перейшли на скорочені робочі тижні.

«У зимовий період про такий графік роботи дорожників не може бути й мови, навіть навпаки - досвід минулих років говорить про необхідність введення цілодобових чергувань. Дорожники завжди з розумінням ставилися до ситуації в галузі, а під час екстремальних погодних умов працювали в цілодобовому режимі стільки, скільки було потрібно. Саме тому ми повинні дбати про умови їх праці та забезпечити фінансування їх діяльності хоча б у мінімальному обсязі», - зазначив начальник управління.

Головна проблема в забезпеченні безперебійного руху взимку - військовий конфлікт на Донбасі. У зоні АТО задіяна левова частка техніки Державної служби з надзвичайних ситуацій України та Збройних сил України.

«Цього року ми не можемо розраховувати на їх допомогу, як це було раніше, а повинні покладатися виключно на свої сили. Ми повинні тісно співпрацювати з місцевими властями, а також залучити до роботи якнайбільше спеціалізованої техніки сторонніх організацій», - підсумував він.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme