Українська цибуля довела росіян до сліз

Россільгоспнагляд не виключає заборони на ввезення цибулі з України

Українська цибуля довела росіян до сліз…

Про це РІА «Новости» повідомив помічник керівника відомства Олексій Алексєєнко, пише ДеПо

За його словами, Россільгоспнагляд виявив у партії української ріпчастої цибулі паразитичне захворювання - золотисту нематоду. Тепер Россільгоспнагляд може ввести обмеження на ввезення цибулі з України на територію Росії.

«Ми послали Держветфітослужбі України запит на проведення переговорів. Чекаємо відповіді наступного тижня. Або вони з нами зустрінуться, або, якщо ухилятимуться від переговорів, ми введемо обмеження», - заявив Алексєєнко.

Як свідчать дані ФМС Росії, 2013 року в країну було ввезено з України 18,1 тисячі тонн цибулі на 6,3 мільйона доларів. У загальному імпорті цієї рослинної продукції в РФ частка України склала 8,9%. Між тим найбільшими імпортерами цибулі в Росію 2013 року були Китай (81,3 тис. тонн), Нідерланди (43,3 тис. тонн) і Єгипет (26,4 тис. тонн).

Як повідомляв ДеПо, Россільгоспнагляд задумався про заборону ввезення м'яса птиці із США і виявив заборонений стимулятор росту в м'ясній продукції з Євросоюзу.

Крім того, Россільгоспнагляд може прийняти рішення про заборону імпорту рослинної продукції з країн Євросоюзу через регулярне виявлення карантинних для Росії об'єктів у європейських поставках.

Також 30 січня 2014 року Росія ввела заборону на імпорт свинини та живих свиней з усіх країн Євросоюзу через загрозу африканської чуми свиней.

Крім того, з 7 квітня Россільгоспнагляд обмежив поставки до РФ всіх видів готової м'ясної продукції зі свинини з Польщі та Литви. Після чого 8 квітня 2014 року ЄС подав до СОТ позов до Росії у зв'язку із забороною поставок свинини з Європи. 

Після того як Росія закрила свій ринок для європейських живих свиней і свинини, під заборону потрапило майже 25 відсотків загального обсягу експорту продукції свинарства із ЄС. Торговельні обмеження призвели до значних втрат для аграрного сектора ЄС. У 2013 році обсяг експорту європейської свинини в Росію склав 1,4 мільярда євро.

Навесні цього року Россільгоспнагляд також заборонив ввезення охолодженої яловичини з Австралії через наявність у продукції забороненого стимулятора росту - тренболону.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme