Українські олігархи судитимуться з РФ за свою власність в Криму

Українські бізнес-структури готують позови до міжнародних судів у зв'язку із захопленням їхніх активів в окупованому Росією Криму

Українські олігархи судитимуться з РФ за…

За рік після анексії збитків від «націоналізації» зазнала більшість великих українських бізнесменів, повідомляє Deutsche Welle.

За даними видання, у президента України Петра Порошенка відібрали Севастопольський морський завод та пов'язані з ним підприємства, а у підприємця Олександра Лещинського - ПАТ «Кримхліб».

У свою чергу група «Приват» голови Дніпропетровської ОДА Ігоря Коломойського втратила активи та майно «ПриватБанку», санаторії, 32 автозаправки «Укртатнафта» - всього 87 об'єктів.

Постраждали і структури, які контролюються мільярдером Рінатом Ахметовим. У Криму заблокована робота оператора «Астеліт» (ТМ Life :), націоналізований «Укртелеком», мобільний оператор «ТриМоб» і група Vega, «ДТЕК Крименерго», банки ПУМБ і «Ренесанс Кредит» закрили всі свої відділення, як і староховик АСКА, «Метінвест» зупинив роботу своїх активів.

У мільярдера Дмитра Фірташа «націоналізували» «Кримгаз», частина якого належала НАК «Нафтогаз України». Правда, два великі підприємства Фірташа «Кримський титан» і «Кримсода» перереєструвалися за російськими законами і продовжують працювати в Криму.

Українські підприємці планують судитися за свою власність.

За словами топ-менеджера «ПриватБанку» Юрія Пікуша, банк звертався до Росії з проханням повернути активи, однак не отримав відповіді. І тепер міжнародні юристи займаються підготовкою відповідних документів для суду.

У СКМ Ріната Ахметова заявили, що теж готуються до міжнародних судів.

«Ми не бачимо законних підстав для «націоналізації» майна операторів на території півострова Крим та розцінюємо це як посягання на приватну власність. Зараз проводиться всебічна юридична експертиза ситуації, що склалася, а також розробляється план подальшого захисту своєї власності, у тому числі й в міжнародних судах», - заявили в прес-службі СКМ.

Як повідомляв depo.ua, держава Україна вже звернулася до Європейського суду з прав людини з метою змусити Росію компенсувати збитки, пов'язані з анексією Криму.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme