Збитки аграріїв через неоголошену війну з Росією сягнуть $17 млн

Втрати українських аграріїв від заборони Россільгоспнагляду на постачання і транзит рослинної продукції з України до кінця 2014 року можуть скласти $17 млн

Збитки аграріїв через неоголошену війну…

Про це повідомив міністр аграрної політики і продовольства Ігор Швайка на брифінгу в Києві, пише ДеПо з посиланням на «Інтерфакс-Україна».

За його словами, основними видами рослинної продукції, яка потрапила під заборону, стали овочі і фрукти.

«Основні види, які експортувалися в РФ, це овочеві культури - помідори, огірки. При цьому 90% припадає на овочі закритого грунту - лук і коренеплоди, а також кісточкові фрукти - яблука, айву, абрикоси, сливи, груші», - уточнив міністр.

Він зазначив, що за дев'ять місяців 2014 року Україна поставила в РФ 81 тис. тонн плодоовочевої продукції і картоплі. У 2013 році цей показник складав 133,2 тис. тонн на загальну суму $45, 8 млн.

«Таким чином, якщо заборона діятиме до кінця 2014 року, втрати виробників через неможливість реалізувати продукцію по раніше укладених контрактах можуть скласти біля $17 млн. Можливі втрати в 2015 році, за оцінками наших фахівців, можуть скласти від $50 до $60 млн», - сказав Швайка.

Як повідомлялося, Россільгоспнагляд з 22 жовтня ввів тимчасове обмеження на постачання з України, у тому числі транзитом через її територію, усіх видів піднаглядної рослинної продукції.

Раніше Россільгоспнагляд звернувся до української Держветфітослужби з проханням до 21 жовтня надати інформацію про обсяги вирощеної цього року в Україні рослинної продукції і про площі, зайняті під окремі культури, а також надати інші переконливі гарантії українського походження рослинної продукції, що поставляється Україною в Росію.

За даними російської служби, запит був пов'язаний з різким збільшенням постачань рослинної продукції з України, а також з відсутністю або навмисним видаленням маркування з упаковки, що, на думку Россільгоспнагляду, може свідчити про постачання через Україну рослинних вантажів з Європейського союзу, що підпали під російські санкції.

Мінагропрод повідомив, що Україна не розкриватиме дані про обсяги вирощеної цього року рослинної продукції і про площі, зайняті під окремі культури, за запитом Россільгоспнагляду. Швайка розцінює, що в умовах військових дій відповідний запит Россільгоспнагляду є способом отримати інформацію про стратегічні запаси продукції рослинництва в Україні.

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme