У США ціна на нафту опустилася нижче нуля

Американська компанія Flint Hills Resources згодна "купити" нафту сорту North Dakota Sour, якщо їй заплатять за неї по ,5 за барель

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на Bloomberg.

У січня 2014 року ця марка коштувала ,6, але до січня 2015 року подешевшала до ,5 за барель.

North Dakota Sour є вкрай низькоякісним сортом з високим вмістом сірки. Як розповів агентству виконавчий віце-президент Далласской компанії Turner Mason Джон Ауерс, з 2011 року компанія Enbridge перестала надавати свої нафтопроводи для такої нафти і її доводиться вивозити вантажним і залізничним транспортом, що значно підвищує витрати.

На North Dakota Sour припадає менше 15 тис. барелів на добу з загального видобутку нафти в Північній Дакоті. Для порівняння, в західній частині штату розташована сланцева формація Баккен, яка дає щодня 1,1млн бар. низькосірчаної нафти.

Нафта з високим вмістом сірки в цілому коштує менше, тому що для її переробки потрібне спеціальне обладнання, пояснює агентство. Bloomberg також нагадує, що торік в канадському центрі нафто- і газовидобутку Едмонтон пропан протягом трьох місяців продавався за негативною ціною, тобто продавці доплачували покупцям.

На думку Ауерса і президента Lipow Oil Associates з Х'юстона, якщо виробникам доводиться платити за те, щоб у них купили нафту, залишається тільки один вихід - припинити видобуток.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші

Loading...
Loading...