У пошуках нової роботи: хто може претендувати на підвищення зарплати

Незважаючи на всі складнощі й ризики, більшість "білих комірців" готові ризикнути і розпочати пошуки більш цікавої та високооплачуваної роботи

Згідно з даними опитування, кожен другий інколи замислюється про звільнення, а кожен п’ятий знаходиться за крок від заяви "за власним бажанням". Що підштовхує працевлаштованих спеціалістів шукати нову роботу і кому з них простіше знайти робоче місце з підвищенням зарплати, дізнавався Міжнародний кадровий портал hh.ua.

У зв’язку з інфляцією і подорожчанням життя фінансове питання стоїть перед українцями дуже гостро. Тому недивно, що низький розмір зарплати і відсутність перспектив її підвищення є головним фактором у прийнятті рішення про зміну роботи. Згідно з опитуванням, більше половини працевлаштованих спеціалістів хочуть змінити роботу через незадоволеність розміром матеріальної компенсації. На другому місці — відсутність перспектив кар’єрного зростання, що також впливає на можливість заробляти більше. Роботою без просування по кар’єрних сходах незадоволені майже третина опитаних і ще стількох же не влаштовують умови праці. Трохи менше п’ятої частини вказали на відсутність можливостей особистісного зростання.

Не останню роль у прийнятті рішення про звільнення відіграють відносини з колегами і керівництвом. Кожен шостий почне шукати нову роботу у випадку розбіжностей у поглядах із керівником, а кожен сьомий, якщо будуть напружені відносини у колективі. Також у десятку причин, через які шукають роботу працевлаштовані спеціалісти, входять відсутність свободи дій, нецікаві задачі, а також жорсткий графік роботи. Варто зазначити, що про можливе скорочення або звільнення з ініціативи роботодавця офісні співробітники думають значно рідше.

 Незважаючи на те, що незадоволеність зарплатою є головною причиною для пошуку нової роботи, лише один із шести опитаних вважає, що зможе заробляти більше у своїй галузі. Дещо менше двох третин припускають, що знайти більш високооплачувану роботу складно, але можливо. І п’ята частина – сумніваються у такій можливості.

Як і очікувалося, найбільш упевнені в своєму успіху жителі столиці. Рідше вірять у можливість знайти роботу з підвищення зарплати в регіонах. На думку "білих комірців", найпростіше працевлаштуватися з підвищенням зарплати в ІТ-галузі, у сфері телекомунікацій, B2B, а також у медико-фармацевтичній галузі. Згідно з аналізом бази резюме, в середньому зарплатні побажання пошукачів у першому півріччі 2016 року зросли на 25-30%.

Як визначити бажаний рівень винагороди та озвучити його на співбесіді, розповідають експерти Міжнародного кадрового порталу hh.ua.

Дані були отримані в результаті опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу hh.ua в червні 2016 року. В опитуванні взяли участь 2005 респондентів із різних регіонів України.

HeadHunter Україна входить до складу найбільшого об’єднання рекрутингових проектів із восьми країн Європи та Азії з найширшою базою резюме на території Балтії та СНД — понад 20 млн.

З допомогою hh.ua більше 41 000 компаній шукають спеціалістів по 28 напрямках. До їхніх послуг пропонується понад 877 000 професійно складених резюме, які пройшли ручну модерацію HR-спеціалістів HeadHunter.

Основу пошукацької аудиторії сайту складають висококваліфіковані спеціалісти різного профілю. На сьогодні hh.ua володіє найчисленнішою аудиторією кандидатів ТОП-рівня та спеціалістів "західного взірця".

Усі проекти HeadHunter розміщені на єдиній онлайн-платформі. Робота з нами — це можливість публікувати вакансій та переглядати резюме у всіх країнах присутності HeadHunter з одного вікна.

На ринку міжнародного інтернет-рекрутменту HeadHunter Україна відомий не тільки роботою кадрового порталу, але й реалізацією багатьох успішних проектів. З 2006 року розгорнулась дослідницька діяльність компанії, спрямована на глибинний аналіз поточних тенденцій ринку праці й прогнозування його розвитку. У той же час була заснована міжнародна "Премія HR-бренд" — єдиний професійний конкурс в області побудови репутації роботодавця.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme