У "Нафтогазі" розказали, який рахунок може виставити "Газпром" у 2020-му

Сума претензій "Газпрому" до "Нафтогазу" за принципом "бери або плати" може досягти 60 млрд доларів до 2020 року

Про це на брифінгу заявив директор з розвитку бізнесу "Нафтогазу" Юрій Вітренко, передає depo.ua з посиланням на "112 Україна".

Він уточнив, що "Газпром" вже нарахував цій вимозі 31,4 млрд доларів, а до закінчення контракту може ще додатково нарахувати 29,5 млрд доларів.

З урахуванням такої ціни питання НАК підходить дуже обережно і виважено до закупівлі газу у "Газпрому", щоб не послабити свою юридичну позицію в Стокгольмі, підкреслив Вітренко.

Також глава НАК Андрій Коболєв заявив, що слухання в Стокгольмському арбітражі щодо контрактів "Нафтогазу" і "Газпрому" почнуться за графіком - у вересні, а щодо транзиту - в листопаді. Рішення очікуються на початку 2017 року.

Нагадаємо, що Україна веде судові спори проти російського "Газпрому" в Стокгольмському арбітражі за двома контрактами. Перший – це контракт купівлі-продажу російського газу. Другий – це транзитний контракт. Також у січні 2016 року Єврокомісія і Україна запропонували російській стороні провести переговори про врегулювання порушень "Газпромом" українського законодавства та законодавства ЄС. До цього часу російська сторона ухилялася від проведення переговорів.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші

Loading...
Loading...