У Нацбанку випустили змію (ФОТО)

Національний банк України ввів в обіг дві пам'ятні монети

Перша коштує 555 грн і присвячена втіленню змії на пам'ятках культури різних епох, передає Depo.ua з посиланням на прес-службу регулятора.

"На території сучасної України впродовж тисячоліть проживали численні племена і народи, які залишили після себе унікальні витвори мистецтва. Безцінні пам'ятки культури давніх епох розповідають, як люди вчилися працювати з природніми матеріалами, надавали їм силу за допомогою символів - зображень птахів, звірів, людей, орнаментів тощо. В орнаментиці трипільської кераміки важливе місце посідає образ змії. У Трипільській культурі знаки змії символізували доброго змія, охоронця хатнього добра", - пояснили свій вибір в НБУ.

На аверсі монети розміщено: угорі малий Державний Герб України, напис "Україна", рік карбування монети 2017 та номінал 5/гривень; у центрі - позолочений (елемент оздоблення: локальна позолота, вміст золота в чистоті не менше ніж 0,0003 г) перстень у вигляді змії (ІІ - ІІІ ст. н. е.), із античного міста Тіра (зараз - Білгород-Дністровський), праворуч зображено змійовик (ХІІ ст.) - нашийний двосторонній медальйон (дуже популярний на Русі різновид оберега із зображеннями християнського сюжету з одного боку та голови Медузи Горгони зі зміями - з іншого).

На реверсі монети зображена змію на фоні декору із трипільської кераміки у вигляді змій.

Друга монета вартістю 43 гривні присвячена запуску електричного трамвая в місті Києві, який створений винахідником та відомим інженером Вернером фон Сіменсом. У 1881 році його фірма відкрила перше у світі трамвайне сполучення між Берліном і Ліхтерфельдом. Того самого року електричні потяги стали курсувати вулицями Парижа. У червні 1892 року в Києві по одному з найкрутіших у місті Олександрівському узвозі рушив електричний трамвай.

На аверсі монети розміщено: угорі малий Державний Герб України, ліворуч півколом напис - Україна, праворуч - номінал 5 гривень та рік карбування монети 2017; стилізовану композицію: на бруківці розміщена трамвайна колія, спрямована вгору як символ руху до прогресу, та написи: КИЇВ 1892/PARIS 1881/BERLIN 1881/LONDON 1901; логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (унизу ліворуч).

На реверсі монети – трамвай з пасажирами на фоні київського пейзажу.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme