У Кабміні розповіли, за яких умов Україна отримає другий транш від ЄС

Другий транш макрофінансової допомоги від Європейського Союзу в розмірі 600 млн євро Україна отримає вже у першому кварталі цього року, якщо вдасться прийняти п’ять ключових законопроектів

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу уряду.

Зокрема, необхідно завершити впровадження нової моделі ринку газу в Україні та прийняти відповідні урядові законопроекти:

- "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення умов функціонування ринку природного газу" (№ 3325);

- "Про внесення змін до Митного кодексу України щодо створення передумов для нової моделі ринку природного газу" (№3074).

Також потребує ухвалення урядовий законопроект, який посилить незалежність регулятора ринку електроенергії - "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг" (№ 2966), а також законопроект, спрямований на розвиток сфери конкуренції – "Про внесення змін до Закону України "Про захист економічної конкуренції" (щодо підвищення ефективності системи контролю за економічними концентраціями)" (№ 2168а), заявляють у Кабміні.

Крім того, як йдеться в повідомленні, в рамках здійснення реформи державного управління має бути прийнятий внесений урядом законопроект «Про службу в органах місцевого самоврядування» (№ 2489).

При цьому в уряді зазначають, що з усіх перелічених законопроектів тільки три ухвалені Верховною Радою у першому читанні (йдеться про зміни до Митного кодексу, законопроект про захист економічної конкуренції та службу в органах місцевого самоврядування).

Водночас важливим критерієм макрофінансової допомоги ЄС є дотримання Україною міжнародних та двосторонніх торговельних зобов’язань, зокрема щодо недопущення запровадження нових заходів, які обмежують або спотворюють торгівлю. Йдеться, зокрема про скасування тимчасової заборони експорту лісоматеріалів у необробленому вигляді, як такої, що суперечить вимогам СОТ (мова йде про норми закону № 325-VIII), заявили в кабміні.

"Меморандум, в рамках якого Україна отримує макрофінансову допомогу ЄС, містить низку обов’язкових заходів для пришвидшення наших внутрішніх реформ, і це дуже важливий аспект, який стимулює процеси євроінтеграції. Також набуває надзвичайного значення потреба відмовитись від обмежень у торгівлі, які суперечать зобов’язанням України (зокрема, це стосується СОТ та зони вільної торгівлі з ЄС). Більше того, мусимо і надалі утримуватись від будь-яких спроб запроваджувати подібні обмеження, оскільки наша держава підписала відповідні міжнародні угоди і повинна виконувати їх на постійній основі", - наголосила заступник міністра Кабінету міністрів України – директор Урядового офісу з питань європейської інтеграції Наталія Гнидюк.

Україна та ЄС 22 травня 2015 року підписали Меморандум щодо отримання Україною макрофінансової допомоги у сумі 1 млрд 800 млн євро, яка надходить трьома траншами. Перший транш отримано у 2015 р.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme