Фонд держмайна пустить з молотка 450 держпідприємств

До кінця поточного року Фонд державного майна продасть 450 державних підприємств, зокрема 20 великих

Про це в інтерв'ю "Урядовому кур'єру" розповів голова фонду Ігор Білоус, передає depo.ua.

"Це ОПЗ, шість обленерго, чотири ТЕЦ. У нас уже є фінансові консультанти і оцінювачі, ми йдемо за планом", – уточнив Білоус.

За його словами, обленерго будуть виставлені на продаж із 1 вересня, і до кінця року фонд планує продати всі шість.

"Готуємо до продажу Центренерго. Не впевнений, що встигнемо цього року, бо це складний об’єкт. Поки що затверджено план розміщення акцій з продажем на аукціоні до 31 грудня 2016 року", - додав Білоус.

Однак він припустив, що термін перенесуть: радники вважають, що краще не проводити аукціон посеред опалювального сезону.

За словами Білоуса, ще близько 50 - середні підприємства, решта - малі.

"З деякими середніми підприємствами маємо проблеми у судах. З малими, які реалізовуємо через електронні й голландські аукціони, теж трішки відстаємо від графіка переважно через саботаж і конфлікт інтересів, й тому що немає попиту і неможливо широко рекламувати об'єкти приватизації. Для цього нещодавно створили веб-сторінку, присвячену суто об'єктам приватизації", - розповів голова  фонду.

Він також дотримується думки, що у державній власності має залишитися не більше 300 підприємств.

"Підтримуємо прем'єра - максимум 300, а то й 100-200. Решту треба виводити з-під приватизаційної заборони", - зазначив Білоус.

На його думку, за державою треба залишити лише суперважливі для неї підприємства: атомна енергетика, енергетична інфраструктура, трубопроводи, залізниця, порти, ліси, землі, певні держбанки, оборонний комплекс.

"На першому етапі плануємо вивести 700 підприємств із 1700 наявних", - розповів голова Фонду держмайна.

Крім того, за його словами, закон про приватизацію необхідно спростити.

"Він має бути спрощений на 80%. Ми масово, пачками, викидатимемо об'єкти на продаж, аби на них ніхто не наживався. У нас складна процедура оцінки майна, підбору консультантів, оцінювачів. Це затягує приватизаційний процес", - зазначив Білоус.

Нагадаємо, що, за даними прем'єр-міністра Володимира Гройсмана, в Україні є 3500 держпідприємств, з яких 1700 не підлягають приватизації.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme