У Абромавичуса з’ясували, який "шмат" економіки перебуває в "тіні"

У першому півріччі 2015 року рівень тіньової економіки становив 42% від офіційного ВВП, що відповідає рівню аналогічного періоду 2014 року

Про це йдеться у звіті Міністерства економічного розвитку та торгівлі України про тенденції тіньової економіки у першому півріччі 2015 року, передає depo.ua.

Згідно з документом, різні методи оцінки рівня тіньової економіки показали різні тенденції. Зокрема, монетарний метод зафіксував зменшення рівня тіньової економіки на 2% – до 37% ВВП, оцінка рівня тіньової економіки за методом "витрати населення – роздрібний товарооборот" залишилась незмінною – 54% ВВП, електричний метод та метод збитковості підприємств зафіксували зростання рівня тіньової діяльності – на 1% кожен – до 35% та 40% ВВП відповідно.

У Абромавичуса з’ясували, який "шмат" економіки пребуває в "тіні" - фото 1

За даними міністерства, розподіл сфер діяльності за величиною частки тіньового сектору за підсумком першого півріччя 2015 року порівняно з відповідним періодом 2014 року майже не змінився.

Так, найбільший рівень "тіні", як і раніше, спостерігався у добувній промисловості і розробленні кар’єрів (62% від рівня офіційного ВДВ даної галузі), що обумовлено, насамперед, високим рівнем монополізації ринку. Найменший рівень "тіні" традиційно показав ВЕД "Сільське, лісове та рибне господарство" (7% від рівня офіційного ВДВ даної галузі).

Рівень тіньового сектору у ВЕД "Фінансова та страхова діяльність" становив 61% ВДВ, у переробній промисловості – 58%, у ВЕД "Операції з нерухомим майном" – 57%, у будівництві – 49%, у транспорті – 48%, в оптовій та роздрібній торгівлі – 44%.

У відомстві Айвараса Абромавичуса відзначають злам тенденції до зростання рівня тіньової економіки, започаткованої у 2013 році.

Водночас деякі проблеми стримують процеси детінізації: значне податкове навантаження на корпоративний сектор, несприятлива зовнішньоекономічна кон’юнктура на ключових ринках експорту, зростання витрат на імпортну сировину та матеріали через девальвацію національної валюти, згортання економічних зв’язків з Росії, та, як наслідок, втрата Україною її ринків.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme