Гроші

Росія вигадала привід відмовитися від будівництва Керченського мосту

Будівництво мосту через Керченську протоку небезпечне, оскільки в майбутньому його експлуатація може бути ускладнена несприятливими погодними умовами, тому іноземні корпорації пропонують створити тунель, який вийде дешевше

30 жовтня 2014, 13:52

Про це заявив повноважний представник Криму при президенті Росії Георгій Мурадов, повідомляє РІА Новини, передає ДеПо.

«У нас є пропозиції китайських, канадських корпорацій, які будували численні тунельні і мостові переходи. Вони чотири-п'ять років уже працюють на цьому напрямку і чітко нам кажуть, що міст будувати просто там небезпечно, бо мінімум місяць у році, окремими періодами, працювати не буде через штормові вітри, через крижані дощі в зимовий час», - сказав Мурадов на круглому столі, присвяченому соціально-економічного розвитку Криму і Севастополя, у Держдумі.

«Тому потрібно будувати модульний гнучкий тунель, який є тунелем верхнього залягання в піщаних ґрунтах», - додав він.

За його словами, це загальносвітова практика. Вартість тунелю може скласти 60-80 мільярдів рублів, що значно менше від суми, яку планується витратити на будівництво моста.

Як повідомив Мурадов, міст через Керченську протоку довжиною близько 19 кілометрів повинен бути побудований у 2018-2020 роках. Він включатиме в себе чотирихсмуговий автомобільний перехід і дві залізничні колії. Вартість проекту може перевищити 228 млрд рублів.

Нагадаємо, будівництво моста через Керченську протоку (він повинен бути введений в експлуатацію в 2018 році) оцінюється Мінтрансом у 228,3 мрлд рублів, близько 80 млрд рублів планується залучити за допомогою інвесторів.

Крім того, Путіна просять розглянути альтернативний мосту варіант організації транспортного сполучення з півостровом.

ЗМІ також повідомляють, що уряд РФ може призначити генпідрядником 19-кілометрового моста через Керченську протоку не «Стройтрансгаз» Геннадія Тимченка, а ФДУП при Спецбуді.

Loading...
Loading...