Російські винищувачі над Туреччиною можуть коштувати "Газпрому" ,2 млрд на рік

Туреччина погрожує Росії відмовою від закупівель газу через вторгнення російських військових літаків в її повітряну зону. "Газпрому" це може коштувати $ 9,2 млрд на рік

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на РБК.

Як зазначає агентство, Туреччина співпрацює з Росією в газовій сфері з 1997 року, коли між країнами було підписано міжурядову угоду. У рамках цього документу "Газпром" уклав найбільший комерційний контракт з турецькою держкомпанією Botas на поставку 365 млрд куб. м газу по газопроводу "Блакитний потік" протягом 25 років. Ціна і обсяг поставок, а також розмір знижок узгоджуються щорічно. Останні домовленості були досягнуті в лютому. Технічно поставки можна зупинити, відмовившись погоджувати обсяги і ціни, юридично "Газпром" прописує місцем розгляду спорів Стокгольмський арбітраж.

"Газпром" поставляє газ до Туреччини по двох трубопроводах - Трансбалканську (потужність 16 млрд куб. м) і "Блакитному потоку" (теж 16 млрд куб. м).

У 2014 році, за даними «Газпром експорту», ​​Туреччина купила у Росії 27,33 млрд куб. м газу. (18% експорту газу з Росії). Якщо виходити з середньої ціни продажу газу в Європу (€ 280-300 за 1 тис. куб. м), то "Газпром" міг отримати від турецького партнера - компанії Botas торік до ,2 млрд, підраховує заступник гендиректора російського Фонду національної енергетичної безпеки Олексій Грівач.

Нагадаємо, різкі заяви Ердогана прозвучали після того, як наприкінці минулого тижня російський військовий літак вторгся в повітряний простір Туреччини по шляху до Сирії і був перехоплений турецькими винищувачами.

"Ми є покупцем номер один природного газу з Росії. Втрата Туреччини буде серйозною втратою для Росії. При необхідності Туреччина може купувати природний газ в різних місцях", - заявив президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган.

За версією НАТО, турецький повітряний простір порушили два російські літаки - Су-30 і Су-24 - відповідно 3 і 4 жовтня. У Москві визнали лише перший випадок.

Більше новин про економіку читайте у розділі Гроші.depo.ua.