Росія вже не проти дати Україні відстрочку судових слухань щодо "боргу Януковича"

Україна та Росія досягнули домовленості щодо терміну надання Києвом заперечення проти судового позову Росії по поверненню боргу у 3 млрд, отриманого у 2013 році екс-президентом Віктором Януковичем

Про це повідомляє прес-служба Мінфіну, передає depo.ua.

"Незважаючи на нещодавні рішучі заяви Росії, що вона відмовляється надати Україні додатковий час для подання заперечення проти позову, про який клопотала Україна, і що це питання має вирішуватися англійським судом, напередодні самого судового засідання Росія, хоч і з запізненням, але все ж повністю відмовилась від цієї позиції і погодилася надати додатковий час, запитуваний Україною", - повідомляють у міністерстві.

"На жаль, невиправдана початкова позиція Росії викликала необхідність для України звернутися до суду з офіційною заявою про продовження строку для надання заперечення проти позову. Проте українська сторона із задоволенням відзначає, що Росія зрештою визнала доцільність продовження такого строку та прийняла рішення не витрачати час суду на вирішення питання, яке б Росія очевидно програла", - зазначають у Мінфіні.

Раніше повідомлялося, що у Мінфіні Росії були не згодні на нове відтермінування слухань у Лондоні щодо виплати по кредиту.

18 грудня минулого року уряд України оголосив про мораторій на виплату російських боргів. Зокрема йдеться про так званий "борг Януковича", а також боргові зобов'язання КП "Південне" та компанії "Укравтодор"перед російськими банками. 

Довідка: У грудні 2013 року екс-президент України Віктор Янукович і президент Росії Володимир Путін підписали договір про надання Україні кредиту на $15 млрд через розміщення українських цінних паперів. Перший транш кредиту в обсязі 3 млрд доларів був наданий Україні вже наприкінці грудня 2013 року.

Кредит припускав обмін коштів на суверенні євробонди України та надавався Україні на умовах, які не передбачали дострокових повернень і погашень. Україна, згідно з домовленостями, могла використовувати виділені кошти на свій розсуд.

Договір про надання кредиту підписали президенти і міністри фінансів обох країн. Зараз же Київ наполягає на визнання боргу не суверенними, а комерційним з його подальшою реструктуризацією і списання частини заборгованості. Останні купонні виплати по кредиту були зроблені Україною в червні 2015 року.

Російська сторона не прийняла умов щодо реструктуризації боргу, зажадавши від Києва його повернення.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme