Росія хоче незалежності від України: зібралася сама "друкувати" авіадвигуни

На Росії планують створити єдиний Центр адитивних технологій в Рибінську, де будуть випускати аналоги деталей європейських та українських компаній, потрібних для виробництва двигунів цивільних і військових літаків

За задумом, їх будуть друкувати на лазерних 3D-принтерах, передає Depo.ua з посиланням на Life.

Перші екземпляри планується отримати до 2025 року.

Зазвичай деталі виплавляють за спеціальними формами. Поява лазерного плавлення, в принципі, в рази дешевше. Як матеріал для майбутньої деталі використовується спеціальний порошок, як в 3D-принтері, який за допомогою точного і гарячого лазера сплавляється в потрібну форму з точністю до міліметра.

"Така технологія, за умови конвеєрного виробництва, набагато дешевше за традиційне "заливання" формочки і вирізання деталі. Особливо це актуально для військової галузі, дуже чутливою до імпортних технологій", - пояснив військовий експерт Олексій Леонков.

Перші цивільні і військові літаки з частково "друкованими" двигунами, за планом, пройдуть свою сертифікацію не раніше 2025-2030 року, розраховують в Ростеху. Спочатку частка інноваційних деталей буде невелика, але поступово вона виросте до 20% від всієї маси двигуна.

Росіяни стверджують, що в середині лютого українська компанія "Мотор-Січ" все ж висловила бажання брати участь в постачанні двигунів для ще одного російсько-китайського транспортного вертольоту Мі-26.

"Навіть найсильніші домовленості про закупівлі імпортних деталей все одно мають великий ризик, особливо якщо ведеться війна. Якщо поставки несподівано обірвуться, вся наша техніка просто сяде на землі", - зауважує експерт.

Нагадаємо, що залежність російських авіавиробників часто досягає третини від усіх деталей, які використовуються в продукції.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme