Київські ріелтори впровадили московську технологію обману клієнтів

При мінімальному попиті на квартири столичні ріелтори активно впроваджують московські технології заманювання потенційних покупців

Київські ріелтори впровадили московську…

Про це ДеПо повідомив віце-президент Асоціації професійних управляючих нерухомістю Анатолій Топал.

«Тоді як українські хлопці гинуть за незалежність країни на сході України, київські ріелтори впроваджують московські технології, щоб заманювати потенційних покупців квартир», - розповідає Анатолій Топал.

За словами експерта, технологія обману полягає в наступному: в спеціалізовані видання дається оголошення про продаж квартири за ціною на 20-25% нижче ринкової. Потенційні покупці домовляються з ріелторами про перегляд вподобаного об'єкта нерухомості. Коли люди приїжджають подивитися квартиру і поговорити з її господарями, їм відкрито повідомляється, що насправді ця нерухомість коштує, приміром, не 75 тис., а 100 тис. дол., і в оголошенні свідомо вказана більш низька ціна продажу, щоб привернути увагу потенційного покупця.

«Подібні технології широко використовуються московськими ріелторами вже пару років. Перші спроби застосувати їх на українському ринку було здійснено наприкінці вересня - початку жовтня цього року. Нічого, крім агресії з боку покупця, поки вони не викликають», - констатує Топал.

На його думку, київські ріелтори йдуть на такий відвертий обман покупців, тому що попит на нерухомість побив свій антирекорд.

«Я не пам'ятаю за всі 15 років роботи на ринку настільки низького попиту. Напевно, навіть в листопаді-грудні 2008 року активність була на 20-30% вище ніж зараз. За результатами опитувань ріелтерів, попит рухається до історичного мінімуму за всю історію українського ринку нерухомості», - каже експерт.

За словами Топала, мінімальна зацікавленість у вторинній нерухомості зберігається тільки за рахунок переселенців з Донбасу. Зараз 60-70% попиту існує саме завдяки переселенцям. При цьому новою для ринку тенденцією є те, що попит на квартири в Києві серед біженців знижується, і вони починають активно цікавитися купівлею квартир в західному регіоні країни, в тому числі у Львові.

Однак на тлі практично завмерлого ринку одиничні продажі житла все-таки відбуваються. При цьому акцент покупців зміщується в бік об'єктів нерухомості в передмісті столиці. Наприклад, аналітики ринку зафіксували угоду з продажу будинку загальним метражем 220 кв. м і земельною ділянкою у 8 соток в селі Гатне в півторакілометровій віддаленості від Києва за 150 тис. дол. «Подібний будинок восени 2013 року коштував 230 тис. дол.», - повідомляє Топал. Також відбулася купівля-продаж 180-метрового будинку з 9 сотками землі в с. Гатне за 96 тис. дол. Такий об'єкт рік тому оцінювали в 160 тис. дол. За словами ріелторів, обидва цих будинки були придбані переселенцями з Донбасу.

«Проте, угоди на вторинному ринку - поодинокі. Проходять в тих випадках, коли продавець знижує ціну на 15-20% і більше», - розповідає Топал.

І ще один тренд цієї осені - все більше українців починають продавати своє житло, щоб за виручені гроші придбати нерухомість за кордоном.

«Якщо ще рік тому таких замовлень були одиниці, то сьогодні ріелтори, які працюють в сегментах «бізнес» і «еліт», заявляють про те, що 10-12% продавців такої нерухомості хочуть за виручені гроші купити нерухомість в інших країнах з метою можливого переїзду. Попит на Іспанію, Чехію, Чорногорію, Туреччину, Німеччину, Албанію, Росію. Сума, з якої мають намір їхати за іноземними квадратними метрами, становить від 150 тис. дол.», - повідомляє Анатолій Топал.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme