Reuters: Росія заморозить "Турецький потік" разом з трубами на 1,8 мільярда євро

Росія може заморозити проект експортного газопроводу "Турецький потік" через загострення взаємин з Туреччиною, залишивши в чорноморських портах призначені для проекту труби на 1,8 мільярда євро

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на Reuters.

Збитий Туреччиною російський літак обірвав дружбу між країнами і загрожує поставити хрест на будівництві газопроводу, перспективи якого і раніше не були райдужними через відсутність відповідної міжурядової угоди між Москвою та Анкарою.

"Газпром", якому новий трансчорноморський газопровід потрібен для припинення транзиту через Україну і боротьби за європейський ринок з конкуруючими обсягами каспійського газу, планував побудувати першу чергу "Турецького потоку", призначену для постачання паливом самої Туреччини, наприкінці 2016 року. Проте нещодавно "Газпром" переніс цей термін на рік, а тепер в концерні заговорили про замороження проекту і чекають рішення про його долю від Кремля.

"Ми чекаємо, що глава держави, ймовірно, може оголосити про замороження "Турецького потоку", принаймні, якась пауза повинна бути оголошена", - сказало одне джерело агентства.

"Ми все-таки сподіваємося, що "Турецький потік" відкладуть на кілька років, а не зовсім скасують", - сказало інше джерело.

Офіційний представник "Газпрому" відмовився від коментарів.

Агентство нагадало, що "Газпром" закупив труби великого діаметру на 1,8 мільярда євро для прокладки двох ниток газопроводу "Південний потік" ще в минулому році. Після заміни "Південного потоку" "Турецьким" новий проект успадкував запаси труб, проте використовувати їх в іншому регіоні навряд чи вдасться.

"Ці труби розраховані на певне середовище, тиск і потужності, відповідно вони підходять тільки для підводних чорноморських газопроводів", - пояснив Рейтер експерт в трубної галузі.

На думку джерел в галузі, Газпрому залишається лише зберігати їх на березі в очікуванні кращих часів.

"Турецький потік як проект до кінця не закритий, може через рік, через два, коли напруга спаде, він і буде реалізований. А труби можуть лежати в землі і 50 років", - сказав віце-президент виробника труб ТМК зі стратегії та розвитку Володимир Шматович.

"Газпром" обіцяв будувати першу нитку трансчорноморської газопроводу влітку 2015 року, проте замість цього розірвав контракт з підрядником - італійської Saipem SpA

За даними ЗМІ, "Газпром" уже витратив на проект близько $ 12-14 мільярдів: в основному це капіталовкладення в підвідну систему - так званий "Південний коридор", гілку в Краснодарський край і будівництво там компресорних станцій, а також закупівлю труб.

"Газпром" хотів побудувати чотири нитки "Турецького потоку" сумарною пропускною спроможністю 63 млрд кубометрів на рік, однак нещодавно скоротив проектну потужність удвічі.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme