Reuters: Росія заморозить "Турецький потік" разом з трубами на 1,8 мільярда євро

Росія може заморозити проект експортного газопроводу "Турецький потік" через загострення взаємин з Туреччиною, залишивши в чорноморських портах призначені для проекту труби на 1,8 мільярда євро

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на Reuters.

Збитий Туреччиною російський літак обірвав дружбу між країнами і загрожує поставити хрест на будівництві газопроводу, перспективи якого і раніше не були райдужними через відсутність відповідної міжурядової угоди між Москвою та Анкарою.

"Газпром", якому новий трансчорноморський газопровід потрібен для припинення транзиту через Україну і боротьби за європейський ринок з конкуруючими обсягами каспійського газу, планував побудувати першу чергу "Турецького потоку", призначену для постачання паливом самої Туреччини, наприкінці 2016 року. Проте нещодавно "Газпром" переніс цей термін на рік, а тепер в концерні заговорили про замороження проекту і чекають рішення про його долю від Кремля.

"Ми чекаємо, що глава держави, ймовірно, може оголосити про замороження "Турецького потоку", принаймні, якась пауза повинна бути оголошена", - сказало одне джерело агентства.

"Ми все-таки сподіваємося, що "Турецький потік" відкладуть на кілька років, а не зовсім скасують", - сказало інше джерело.

Офіційний представник "Газпрому" відмовився від коментарів.

Агентство нагадало, що "Газпром" закупив труби великого діаметру на 1,8 мільярда євро для прокладки двох ниток газопроводу "Південний потік" ще в минулому році. Після заміни "Південного потоку" "Турецьким" новий проект успадкував запаси труб, проте використовувати їх в іншому регіоні навряд чи вдасться.

"Ці труби розраховані на певне середовище, тиск і потужності, відповідно вони підходять тільки для підводних чорноморських газопроводів", - пояснив Рейтер експерт в трубної галузі.

На думку джерел в галузі, Газпрому залишається лише зберігати їх на березі в очікуванні кращих часів.

"Турецький потік як проект до кінця не закритий, може через рік, через два, коли напруга спаде, він і буде реалізований. А труби можуть лежати в землі і 50 років", - сказав віце-президент виробника труб ТМК зі стратегії та розвитку Володимир Шматович.

"Газпром" обіцяв будувати першу нитку трансчорноморської газопроводу влітку 2015 року, проте замість цього розірвав контракт з підрядником - італійської Saipem SpA

За даними ЗМІ, "Газпром" уже витратив на проект близько $ 12-14 мільярдів: в основному це капіталовкладення в підвідну систему - так званий "Південний коридор", гілку в Краснодарський край і будівництво там компресорних станцій, а також закупівлю труб.

"Газпром" хотів побудувати чотири нитки "Турецького потоку" сумарною пропускною спроможністю 63 млрд кубометрів на рік, однак нещодавно скоротив проектну потужність удвічі.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.

Loading...
Loading...