Реформи закінчилися. Забудьте!

Під виглядом реформ реалізовується стратегія концентрації влади в руках однієї групи, і знищуються всі, хто може бути політичним або економічним суперником влади

Реформи закінчилися. Забудьте!…

Нещодавно в Києві, за браком Криму, пройшла чергова 12-а щорічна зустріч Ялтинської європейської стратегії (YES). На якій були присутні відомі політики світу і України. Сенсацій там не було, але виділялися троє її учасників, - 90 річний Шимон Перес зі своєю блискучою промовою і двоє наших. Льовочкін, що "троллив" Небесну сотню Майдану і голова НБУ України Гонтарєва.

Гонтарєва виступила з сенсаційною заявою, що реформи в банківській сфері України вже переможно, практично закінчилися. Ця заява привело в шок присутніх на зустрічі політиків, експертів і журналістів. Це в той час, коли країна переживає страшну економічну кризу і 90% населення України впевнені, що реформи ще й не почалися і за це критикують владу. Але це не бентежить бадьору главу НБУ. Для неї майбутнє вже відбулося.

Але враховуючи, що Гонтарєва дуже близька до Президента Порошенка людина, давайте прислухаємося, що говорить глава НБУ. Тому, що її слова і заяви допоможуть нам зрозуміти, в який бік і як будуть використовуватись "реформи" в Україні тими, хто зараз при владі. Іншими словами, те, що у Гонтарєвої пробивається в словах і заявах, то у Порошенка ретельно заховано в розумі.

Гонтарєва радісно заявляє: "У першій частині реформи ми планували розчистити банківську систему, і я скажу, що ми провели розчистку. Більше 50 банків було надіслано до Фонду гарантування вкладів і по суті це була сфера олігархічного банкінгу в Україні".

Тут важливо відзначити дві обставини. Перше - масова примусова зачистка банківської сфери. Друге,- нібито, знищення олігархічного банкінгу. Але це парадокс. Виходить, що один із найближчих соратників президента-олігарха, так би мовити, бойова подруга Порошенко, знищує олігархічні банки? Іншими словами, рубає гілку, на якій вона сидить разом з Порошенком. Звісно, ні. Просто одні банки нещадно знищуються, а іншим дають зелене світло.

Точно так, як Президент Порошенко використовує главу ГПУ Шокіна в боротьбі зі своїми політичними супротивниками, так само олігарх Порошенко використовує НБУ в боротьбі зі своїми економічними противниками та конкурентами. Інакше не пояснити, чому одні банки в Україні спішно банкрутують, а інші раптом йдуть у ріст під ніжним наглядом того ж НБУ. Тому, можна зробити висновок, що так звана банківська реформа, якою вона так пишається, з одного боку, є способом комерціалізувати економічні реформи на користь одного конкретного олігарха і його банківської групи. А з іншого боку, - спосіб розчистити (вираз Гонтарєвої) банківський сектор економіки для якихось нових завдань.

Для чого так швидко знищено ці 50 банків? Ніхто не сперечається, що серед них багато фіктивних, слабких, неплатоспроможних установ або відмивних контор. Відповідей багато. По-перше, під час кризи грошей на всіх не вистачає. Доведеться залишати їх тільки своїм. Перегляд політики рефінансування на користь своїх банків - відмінний мотив і стимул пустить на дно інші банки, під виглядом радикальної реформи банківської сфери.

По-друге, банки знищувалися і для того, щоб позбавити своїх політичних супротивників економічної бази, забрати осиротілу мережу філій, продати заставну власність, перевести солідних вкладників у свої банки, інтереси яких лобіює голова НБУ.

І нарешті, отримати привабливі промислові активи сильних банків. Наприклад, нещодавно, за звичною схемою, НБУ частково збанкрутував "Фінанси і кредит", що належить олігарху Живаго. Але вся реформа банку звелася до того, що олігарх Живаго повинен віддати олігархові Порошенко завод "КрАЗ". П'ять років Янукович та його сини не могли зламати це банк. А глава НБУ Гонтарєва, використовуючи відмичку "реформи", з легкістю не витягла, а завалила цей банк за кілька місяців. І таких прикладів багато. Так сталося, і буде відбуватися з багатьма іншими, менш сильними і великими банками.

"НБУ досяг усього, що ми планували, - радісно заявила Гонтарєва. Нам пощастило, ми незалежні, ми маємо свій бюджет, ми повністю трансформували систему НБУ. Зробили з нього сучасний інститут". Але, повторюємо, важко говорить про незалежність НБУ, коли її керівник багато років працював особистим бухгалтером в комерційних структурах олігарха Порошенка. І він єдиний чоловік, якого вона беззаперечно слухається.

Як приклад вдалої реформи НБУ Гонтарєва виробляє дані 50% скорочення апарату свого банку. Все правильно, адже в системі НБУ були представлені практично всі олігархічні групи, а тепер залишиться тільки одна. А реструктуризація апарату НБУ дозволить прибрати чужих і нелояльних чиновників. НБУ перетвориться на досконалий інструмент економічної боротьби з бунтівними олігархами на користь лише одного. І все це робиться під вивіскою радикальної реформи банківської системи.

Що стосується встановленої НБУ величезної ставки на банківські кредити - від 30% до 20%, то про це глава НБУ намагається не згадувати в якості своєї удачі. Бо полегшення життя середніх і малих банків не входить в плани її відомства. Тим більше, - доля українського підприємництва. Чим важче буде промисловим підприємствам дістатися до дорогих кредитів НБУ Гонтарєвої, тим легше їх потім можна буде скупить за безцінь. Теж саме стосується і землі, яку скоро дозволять скуповувати. А інфляція, яка за 7 місяців стрибнула на 39% це теж приклад успішних реформ глави НБУ чи ні?

Слухаючи хвалькувату Гонтареву, тепер ми знаємо, як будуть проходить "реформи" у держмонополіях, у сільському господарстві або місцевому самоврядуванні. Під виглядом реформ реалізується стратегія концентрації влади і власності в руках однієї групи, і знищуються всі, хто може бути політичним або економічним суперником нинішньої влади.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme