Путін дав старт новому газопроводу в обхід України

Президент Росії Володимир Путін особисто дав старт будівництву компанією "Газпром" газопроводу "Ухта–Торжок–2", який забезпечить постачання газу в газотранспортну систему "Північний потік–2" для поставок газу з Росії до Європейського Союзу в обхід України

Довжина магістрального газопроводу другої гілки газопроводу ”Ухта–Торжок становитиме 970 км, проектна потужність – 45 млрд кубометрів газу на рік, передає depo.ua з посиланням на УНІАН.

"Сьогодні ми даємо старт великому потрібному проекту – будівництву другої гілки газопроводу Ухта – Торжок... Найголовніше полягає в тому, що цей маршрут, який є новим для розвитку магістральних газопроводів країни, створить додаткові можливості для постачання газом регіонів Російської Федерації і нові можливості для розширення поставок на експорт", - сказав Путін.

Раніше голова "Газпрому" Олексій Міллер заявив, що проект "Ухта—Торжок–2" планується реалізувати до кінця 2019 року, як і інші газотранспортні потужності від Бованенківського родовища до "Північного потоку – 2".

11 вересня Європейська комісія заявила, що дасть оцінку проекту "Північний потік–2" на відповідність енергетичній безпеці Європи після того, як будуть відомі конкретні плани його реалізації.

18 вересня прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що будівництво газопроводу "Північний потік-2", що фінансується урядом Російської Федерації, ставить метою позбавити Україну її транзитного потенціалу і доходів від прямого транзиту газу з Росії до Європи в обсязі близько 2 млрд дол. на рік.

На початку вересня "Газпром", Shell, OMV, E. On. підписали угоду акціонерів спільної проектної компанії, яка займатиметься будівництвом газопроводу "Північний потік–2".

Більше новин економіки читайте на Depo.Гроші

Loading...
Loading...