Проти екс-керівництва "Нафтогазу" порушено ще одну справу

МВС відкрило ще одне кримінальне провадження щодо колишнього керівництва "Нафтогазу", що стосується розтрати 50 млн при покупці двох буксирів для "Чорноморнафтогазу" в 2011 році

Про це йдеться у визначенні Печерського районного суду Києва від 21 жовтня, пише "Перша інстанція", передає depo.ua.

Цим рішенням суд надав правоохоронним органам доступ до банківських документів НАК "Нафтогаз України".

Згідно з інформацією з судових документів,МВС веде досудове розслідування за фактом великого розкрадання при закупівлі буксирів-транспортувальників бурових вишок для видобутку нафти і газу на шельфі Чорного моря.

Розслідуванням встановлено, що керівництво "Чорноморнафтогазу" (дочірня структура НАК "Нафтогаз") в 2011 році при закупівлі двох буксирів "Мис Тарханкут"і "Федір Урюпін" заволоділо 50 млн. доларів, завищивши дійсну вартість суден.

Як повідомляється в судових матеріалах з посиланням на дані кримінального провадження, це стало можливим завдяки залученню до закупівлі двох посередників - українського підприємства "Sea dynasty ltd" (Одеса) і британського "Verylux Company LLP" (Кардіфф). На їхні рахунки було перераховано близько 120 млн доларів (як зазначено вище, вартість була завищена приблизно на 50 млн доларів).

Відповідні фінансові операції здійснені в період з лютого по березень 2011 року і полягали у переказі коштів від НАК "Нафтогаз України" на рахунок дочірнього підприємства ДАТ "Чорноморнафтогаз", а потім на рахунок британської фірми "Verylux Company LLP".

Згідно з даними розслідування, рахунки НАК "Нафтогаз", через які здійснювалося перерахування багатомільйонних сум за буксири, були відкриті в банках: "Кліринговий дім", "ОТП Банк", "Промінвестбанк", "Укрексімбанк", "Ощадбанк", "КБ Надра".

Як відомо, бурові платформи, закуплені "Чорноморнафтогазом" також називають "вишками Бойка" на честь колишнього міністра енергетики та вугільної промисловості Юрія Бойко.

У 2011 році "Чорноморнафтогаз" на тендері придбав дві морські бурові платформи за ціною 400 мільйонів доларів кожна. У першому тендері "Чорноморнафтогазу" взяли участь тільки дві, пов'язані між собою фірми.

Ціна платформи (400 мільйонів доларів) виявилася на 150 мільйонів доларів вище, ніж у виробника. У другому тендері взяли участь три посередники. ЗМІ стверджували, що ринкова ціна другої платформи також коливається близько 200 мільйонів доларів.
Переможцем виявилася "Ризька судноверфь" з ціною близько 400 мільйонів доларів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme