Причетність Порошенка до офшорного скандалу ще треба довести, - політолог

Треба довести причетність президента України Петра Порошенка до панамських офшорів, документи про які були оприлюднені журналістами

Про це "Діловій столиці" повідомив голова Центру прикладних політдосліджень "Пента" Володимир Фесенко, передає depo.ua.

"Але ще треба довести, чи було особисте розпорядження глави держави про перереєстрацію, створеної ним компанії, або цим займалися менеджери, яким він довірив управління.

За його словами, якщо в опублікованих документах юридичної компанії Mossack Fonseca немає особистих підписів Петра Порошенка, починаючи з травня 2014 року, то це істотно зменшить хвилю звинувачень на адресу президента.

Крім того, політолог зазначив, що президент України згадується в цьому списку не прямо, а лише опосередковано, оскільки мова йде про бізнес структури, пов'язані з ним.

Загальновідомим є і той факт, що до обрання президентом Петро Порошенко займався бізнесом, тому логічно, що його ім'я пов'язане і з реєстрацією підконтрольних структур в офшорах.

Нагадаємо, Міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів задокументував велику мережу тіньових грошових переказів, які використовуються іменитими власниками з багатьох країн. Всього в зборі інформації та підготовці доповіді брали участь 380 журналістів із майже 80 країн світу.

У розслідуванні журналісти посилаються на "безпрецедентний витік мільйонів документів" з бази даних Mossack Fonseka, четвертої за величиною в світі офшорної юридичної фірми.

На OCCRP опубліковані матеріали, крім інших, стосовно українців. Загалом у списку 20 українців, зокрема президент Петро Порошенко, міський голова Одеси Генадій Труханов, екс-прем'єр Павло Лазаренко і власник газети Kyiv Post Мохаммад Захур – британський бізнесмен, який живе і веде бізнес в Україні.

Зазначимо, влада Панами пообіцяла співпрацювати з судами у справі офшорів.

Зазначимо, стало відомо, що президент України Петро Порошенко, всупереч заявам, досі не передав свої активи у траст. Однак почав реструктуризацію своїх активів Roshen, створивши для цього три офшорні компанії.

Відповідно, 4 квітня Макара Пасенюка, яка виступає одним з фінансових радників з продажу корпорації Roshen, заявила, що Липецька фабрика може бути продана в найближчі кілька місяців.  У НАБУ не будуть розслідувати інформацію про панамські офшори президента України Петра Порошенка.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme