Правильне оформлення угоди при продажу квартири в Києві

Проведення будь-якої угоди передбачає певний механізм взаєморозрахунків

Правильне оформлення угоди при продажу к…

Коли ж передавати гроші?

Зараз багато стали передавати свої кошти через банківську комірку. Разом з цим укладається додаткова угода до договору про користування коміркою, де вказується, хто та коли саме має право вилучити гроші. До цього способу часто вдаються при купівлі/продажу квартири у Києві. Зазвичай гроші забирає продавець або його довірена особа. Зробити це він має право після того, як договір купівлі/продажу пройшов державну реєстрацію. При цьому пред'являється паспорт, оригінал та ксерокопія договору. У додатковій угоді до договору є вказівка про те, що якщо після встановленого для продавця терміну за грошима він не з'явиться (наприклад, з причини відмови від продажу квартири в Києві) після того, як кошти переведені іншою стороною, гроші, також у зазначений час, забирає покупець. Усі терміни фіксуються письмово.

До державної реєстрації здійснюваної операції купівлі/продажу ключ від банківської комірки знаходиться у покупця. Після - він негайно передається продавцеві. Для продавця краще взяти з покупця письмове зобов'язання, де буде чітко сказано, коли буде передано ключ. У момент закладання грошей у банківську комірку, процес контролюють покупець, продавець нерухомості та співробітник банку. Відзначимо, що багато банків надають послугу з перевірки та перерахунку коштів. Це платна послуга, але все ж рекомендується нею скористатися. До вибору банку слід підійти серйозно.

Коли гроші вже в комірці, договір купівлі/продажу підписується у нотаріуса або складеного в простій формі з необхідними пунктами. Форму договору Ви обираєте самі. Юридичну силу мають обидві.

Різниця у тому, що нотаріус зобов'язаний роз'яснити продавцю та покупцеві сенс і значення договору. Перед підписанням угоди купівлі/продажу квартири, нотаріус розмовляє з обома сторонами. Переконавшись у тому, що у продавця і покупця немає питань один до одного, і їхній стан нормальний, він допускає сторони до укладення угоди.

Далі документ йде на державну реєстрацію. На розгляд відводиться термін - до одного місяця. Тут все залежить від платоспроможності та терміновості, за яку доведеться доплатити.

Джерело: ЖК «Молодіжне містечко»

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme