Порошенко розповів, як покращити життя з допомогою "гільйотини"

Українським політикам слід відмовитися від популізму й пришвидшувати ліберальні реформи, щоб "покращити життя людям". Для цього треба надати громадянам більше економічної свободи, зокрема запровадивши дерегуляторну гільйотину

Про це заявив президент України Петро Порошенко під час засідання Національної ради реформ, що розглядає питання економічної стратегії, повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу глави держави.

"Економічна стратегія повинна бути зрозумілою всьому загалу, всьому народові... Завдання, яке стоїть перед нами при розробці економічної стратегії, - чесно говорити з людьми, визнати, що ми можемо зробити і чітко це задекларувати і забезпечити, і про те, що країна не може зробити, - також чесно сказати людям", - наголосив Порошенко.

За словами глави держави, дві попередніх спроби здійснити структурні реформи в Україні, - в середині та наприкінці 90-х та в середині двотисячних, - зазнали невдачі через три чинники: брак політичної волі та реформаторської політичної більшості, потужний опір з боку організованих груп впливу, які захищали свої вкорінені інтереси, і популізм.

Президент розкритикував закон про реструктуризацію кредитів в іноземній валюті, нещодавно прийнятий Верховною Радою, зазначивши, що депутати ухвалювали його, керуючись популізмом.

"Політична кон'юнктура, особливо зараз, перед місцевими виборами, дається взнаки. Наближення цих виборів спонукає певних політиків до солодких обіцянок, нездійснених мрій, відвертого популізму", - наголосив Порошенко.

За словами його словами, замість Компартії, яка не потрапила до Верховної Ради, з'явились нові обіцяльники, з тією лише різницею, що лівацькі ідеї прикривають не червоним, а національним прапором.

"Такі ідеї не повинні бути в нашій коаліції. Ми повинні діяти відповідно до положень нашої Коаліційної угоди", - наголосив президент.

За словами президента, популізм час від часу дозволяв політикам забезпечувати миттєві соціальні покращення для людей і знімати електоральні вершки для себе. Та в довгостроковому плані він і сформував ту надзвичайно високу і болісну ціну, якою зараз суспільство, майже кожен українець, розплачується за дії популістів.

"Пружина випрямляється саме зараз. Недарма кажуть: бійтеся данайців, що дари приносять!" - сказав Порошенко.

За словами президента, головна мета економічної політики - покращити якість життя українських громадян в стабільній, довгостроковій перспективі.

"Для цього потрібне високе та стале економічне зростання. А щоб забезпечити таке зростання - слід гарантувати високий рівень економічної свободи, ефективний привабливий інвестиційний клімат", - наголосив Порошенко.

Він наголосив, що країни, які дають своїм громадянам більше економічної свободи, досягають вищого рівня доходів і кращих стандартів життя.

На засіданні Нацради реформ Міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавичус представить концепцію економічних реформ. Президент назвав це бачення принципів розвитку економіки "ліберальним економічним маніфестом, який повною мірою відповідає і Коаліційній угоді, й програмі дій уряду".

З найближчих кроків, що плануються, президент висловив підтримку дерегуляторній гільйотині, хоча, за його словами, вона заводиться якось повільно, а також залученню міжнародного арбітражу для вирішення інвестиційних спорів, принаймні до наведення ладу у нашій судовій системі.

Більше новин економіки читайте в рубриці Гроші.depo.ua.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme