Від Генпрокуратури вимагають відкрити кримінальне провадження щодо приватизації «Кримського Титану»

Громадська організація «Контроль народного майна України» направила до Генеральної прокуратури заяву про злочин, що стосується встановлення структурами олігарха Д. Фірташа контролю над підприємством «Кримський Титан» і подальшої передачі майна «Кримського Титану» в оренду ТОВ «Титанові інвестиції» (Росія), вчинених протиправним шляхом

Від Генпрокуратури вимагають відкрити кр…

Як наголошується в заяві, придбання структурами, афілійованими з Д. Фірташем, контрольного пакета акцій «Кримський Титан» і передача майна підприємства в оренду іноземній комерційній структурі відбулися протиправним шляхом - з порушенням статей 364 (зловживання службовим становищем) та 209 (легалізація майна, отриманого злочинним шляхом) Кримінального кодексу України, також за наявності ознак корупції. Крім того, це було здійснено всупереч нормам статті 13 Конституції України, у якій зазначено, що «земля, її надра, природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об'єктами права власності українського народу», повідомляє УНІАН.

Фахівці титанової галузі акцентують увагу на протиправному характері угоди, у результаті якої структури Д. Фірташа заволоділи контрольним пакетом акцій «Кримського Титану».

«Сума, сплачена в 2013 році за 50% + 1 акція «Кримського Титану», склала 80 млн. дол. Тоді ринкова вартість цього гіганта титанової галузі становила не менше 1,5 млрд. дол. Елементарний арифметичний розрахунок показує, що вартість зазначеного пакета акцій «Кримського Титану» не могла бути нижчою 750 млн. дол. А швидше, вона була б вищою - з урахуванням так званої «премії за контроль». Державним інтересам було завдано істотної шкоди внаслідок продажу за безцінь 50% + 1 акція «Кримського Титану» на користь структур Фірташа. Є підстави кваліфікувати це як злочин проти народу України», - вважає колишній міністр промисловості України (у 1995-1997 роках), член Громадської робочої групи з вирішення проблемних питань титанової галузі України Валерій Мазур.

На думку віце-президента громадської організації «Контроль народного майна України» Євгена Череднікова, Генпрокуратура має підстави відкрити кримінальне провадження не тільки за фактом придбання контрольного пакета акцій за завідомо заниженою ціною. «Відомо, що майновий комплекс «Кримського Титану» переданий у довгострокову оренду зареєстрованому в Москві ТОВ «Титанові інвестиції». Отже, дії Фірташа підпадають під статтю 209 Кримінального кодексу України», - заявив Чередніков.

ГО «Контроль народного майна України» вимагає від Генпрокуратури внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості, викладені в її заяві, і розпочати розслідування за статтями 364 і 209 Кримінального кодексу України щодо законності придбання структурами Фірташа контрольного пакета акцій «Кримського Титану» за значно заниженою ціною та відчуження майна підприємства на користь третіх осіб.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme