Гроші

Новий конфайнмент для ЧАЕС будуватимуть довше запланованого

Роботи зі спорудження другого саркофагу над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС (ЧАЕС), які повинні були завершитися в 2015 році, триватимуть ще два роки

24 жовтня 2014, 12:02

Новий конфайнмент для ЧАЕС будуватимуть довше запланованого

Про це начальник управління ядерної безпеки Європейського Банку Реконструкції та Розвитку (ЄБРР) Вінс Новак заявив японському агентству Кіодо, передає ДеПо з посиланням на ТАСС.

Головною причиною затримки в термінах будівництва називається «серйозна нестача грошових коштів». Новий термін завершення робіт призначений на листопад 2017 року. За словами Новака, зараз «для реалізації цього проекту не вистачає €615 млн».

В даний час четвертий енергоблок перебуває під застарілим саркофагом «Укриття», який був споруджений ще в листопаді 1986 року. Під ним зберігається близько 180 тонн слабозбагаченого урану-235, 70 тис. тонн радіоактивного понівеченого металу, бетону, склоподібної маси, 35 тонн радіоактивного пилу із загальною активністю понад 2 млн кюрі.

Термін його гарантованої експлуатації був розрахований до 2006 року, тому в 1997 році країни «сімки» зійшлися на думці про необхідність будівництва «Укриття-2» який накрив би собою застарілу конструкцію.

Західні країни-донори домовилися виділити $768 млн на план заходів щодо будівництва саркофага і перетворення цього об'єкта в екологічно безпечну систему. Пізніше ця сума коректувалася в бік збільшення, і за даними багатьох ЗМІ, виділені кошти можуть закінчитися вже цієї осені.

Відзначається, що на даний момент ЄБРР веде активну роботу в напрямку отримання додаткових грошових коштів від Японії та інших країн «сімки».

 

 

Loading...
Loading...