НБУ вводить нові заходи для стабілізації курсу гривні

Національний банк України планує ввести нові адміністративні обмеження для стабілізації ситуації на фінансовому ринку

НБУ вводить нові заходи для стабілізації…

На засіданні Комітету з монетарної політики НБУ було розглянуто стан грошово-кредитного ринку, динаміку макроекономічних показників і можливі сценарії подальшого розвитку подій, передає depo.ua з посиланням на прес-службу НБУ.

Нинішня ситуація зумовила необхідність використання з уже впровадженими адміністративними обмеженнями таких комплексних заходів монетарного регулювання для стримування девальваційного тиску на гривню, зниження напруги на грошово-кредитному ринку та нівелювання ризиків для цінової стабільності в середньостроковій перспективі:

1) підвищення з 4 березня облікової ставки з 19,5% до 30,0% річних з відповідним коригуванням процентних ставок по активних і пасивних операціях НБУ з регулювання ліквідності банківської системи.

Водночас, щоб уникнути негативних наслідків для стабільності банківської системи було доцільним обмежити вплив від підвищення облікової ставки на вартість уже наданих банкам стабілізаційних кредитів - їхня вартість не зміниться.

2) збільшення обсягів обов'язкових резервів банків.

У наступному періоді бронювання (11 березня - 10 квітня) обсяг обов'язкових резервів банків у встановленому нормативі збільшиться орієнтовно на 12 млрд гривень, що зменшить обсяги вільної ліквідності банківської системи і сприятиме зниженню девальваційного тиску на обмінний курс. Основним чинником цього зростання буде курсова переоцінка залучених коштів в іноземній валюті. Нові резервні вимоги набудуть чинності з початку нового періоду резервування, а саме - з 11 березня 2015 року.

3) використання жорстких кількісних показників грошової пропозиції відповідно до попередніх домовленостей з фахівцями Міжнародного валютного фонду.

На засіданні КМП були розглянуті і схвалені попередньо узгоджені з МВФ у рамках нової програми розширеного фінансування орієнтири монетарних агрегатів. Зокрема, максимально допустиме зростання монетарної бази в 2015 році, узгоджене з макроекономічними прогнозами, було оцінене в 91 млрд грн.

Як повідомляв depo.ua, Міжнародний валютний фонд прогнозує інфляцію в Україні на рівні 27% у 2015 році. Кабмін, у свою чергу, оцінив інфляцію в Україні в 2014 році на рівні 26%.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme