Гроші

Навіщо нам брешуть про курс 22,4 до кінця 2016 року

Курс гривні наступного року не зміниться взагалі. Тобто протягом наступних 16 місяців, від сьогоднішнього дня, він буде стояти як вкопаний і взагалі не буде рухатися

08 вересня 2015, 14:29

Навіщо нам брешуть про курс 22,4 до кінця 2016 року

фото: УНІАН

Так вирішив Кабмін. Але в це не повірить навіть першокласник.

Навіщо тоді закладати в бюджет те, чого не буде? Є зразу кілька відповідей. І, головне, що всі вони правильні. У нас протягом останніх двох років склалася парадоксальна ситуація, коли курс спочатку озвучує МВФ, потім, посилаючись на МВФ, його переозвучує НБУ (за заявами Гонтарєвої Нацбанк взагалі не має визначати курс), а потім цей же курс переозвучує Кабмін.

Простіше кажучи, і НБУ, і Кабмін не хочуть і не збираються навіть брати на себе відповідальність за прогнози і перекидують відповідальність на МВФ. Для того, щоб стало зрозумілим, як відбуваються ці пронози, слід зауважити - минулого року МВФ пропонував проводити стрес-тести за найпесимістичнішим сценарієм - 14,5 грн за долар.

Друга причина - Кабміну вигідно занижувати курс. Потім, коли курс піде вгору, можна буде звинувачувати в погіршенні життя Нацбанк, який не може втримати курс. І тоді перед нами буде розігруватися велика боротьба за утримання курсу, за допомогу знедоленим і т.д. Правда, не треба раніше часу впадати в паніку. Ми не повинні пережити повторення останнього року із падінням гривні в три рази. Тому, боротися за щастя українців не потрібно буде аж надто настирливо.

Але найголовніше, що буде потім. Потім, коли гривня все ж посунеться вгору, а доходи бюджету від імпорту знову дещо зростуть, (хоча й не так оптимістично, як цього року) прем'єр, з почуттям людини, яка зробила титанічну працю заявить, що в бюджеті є надлишки, які він готовий віддати простому українцю.

Loading...
Loading...