Нацбанк довів банк до критичного стану - заява VАВ Банку

Із вересня 2014 керівництво ПАТ «ВіЕйБі Банк» було усунено від управління фінустановою, а до критичного стану банку призвели дії НБУ

Нацбанк довів банк до критичного стану -…

Про це говориться в повідомленні прес-служби банку, текст якого має ДеПо.

У прес-службі зазначили, що сьогодні, 21 листопада, Національний банк ввів тимчасову адміністрацію у ВіЕйБі Банк. (Постанова правління Національного Банку України від 20.11.2014 №773 «Про віднесення Публічного Акціонерного Товариства «Всеукраїнський Акціонерний Банк» до категорії неплатоспроможних, відповідно виконавчою дирекцією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб прийнято рішення від 20.11.2014 №123 запровадити тимчасову адміністрацію в ПАТ«ВіЕйБі банк»).

«Протягом останніх місяців банк переживав складні часи, пов'язані з критичною ситуацією у фінансовому банківському секторі. Головними чинниками кризи у галузі стали неконтрольована девальвація гривні та запровадження НБУ регулятивних обмежень », - йдеться в повідомленні.

«Керівництво банку протягом тривалого часу знаходило можливості вирішення поточних питань з ліквідністю для вчасного обслуговування зобов'язань перед вкладниками та кредиторами. Так, у червні 2014 було успішно проведено реструктуризацію випуску міжнародних облігацій банку.

Втім, вже у вересні «ВіЕйБі Банк», так само як і інші банки та комерційні компанії, зіткнувся із суттєвими обмеженнями, запровадженими НБУ щодо клієнтських операцій, в тому числі на міжбанківському валютному ринку. Такі кроки НБУ призвели до затримок обслуговування клієнтських рахунків фізичних та юридичних осіб. І як результат, банк не зміг вчасно виплатити купон по облігаціях», - наголошується у повідомленні банківської установи.

«У вересні 2014 у «ВіЕйБі Банк» було введено кураторів від Нацбанку і тим самим відбулося фактично усунення керівництва від управління фінустановою. Більшість рішень погоджувалися і ухвалювалися призначеними представниками Національного банку», - підкреслили в банку.

Там же відзначили, що рішенням Комітету з управління активами і пасивами НБУ, з 18 вересня було закрито ліміт для операцій регулятора із «ВіЕйБі Банком» на міжбанківському валютному ринку України, що призвело до зупинки операцій клієнтів та паніки вкладників.

«На наші неодноразові заявки щодо участі на міжбанківському валютному ринку та валютних аукціонах з метою задоволення потреб клієнтів, НБУ відповідав відмовою», - йдеться у повідомленні.

З метою підвищення ліквідності «ВіЕйБі Банку», акціонерами було запропоновано додатково капіталізувати установу на суму понад 3,2 млрд грн. Керівництво банку спільно з Міністерством фінансів України за підтримки акціонерів розробило детальну програму оздоровлення, згідно якої вдалося б додатково внести капітал на зворотній основі 4 млрд гривень. Програма передбачала суттєве поповнення ліквідності, що дозволяло у повному обсязі виконати зобов'язання перед вкладниками та контрагентами.

Під час брифінгу 10 жовтня поточного року керівництво НБУ заявило про підтримку програми. Як наслідок, було підписано Меморандум між Кабінетом Міністрів, НБУ та «ВіЕйБі Банком» щодо підтримки ліквідності фінустанови. Проте надалі реальні кроки НБУ призвели до фактичного зриву домовленостей та погіршення ситуації у банку відповідно.

«Саме дії регулятора стали головною причиною, що попри таку підтримку з боку Міністерства фінансів України та акціонерів, програма докапіталізації банку не була схвалена Міжнародним валютним фондом. І нині відповідальність за стан фінансової установи повністю лежить на керівництві Нацбанку», - заявили в банківській установі та підкреслили, що «незважаючи на сьогоднішню ситуацію, керівництво ВАТ «ВіЕйБі Банк» та акціонери продовжать роботу із Фондом гарантування вкладів фізичних осіб та НБУ щодо пошуку оптимальних рішень збереження фінустанови та забезпечення виплати заощаджень вкладникам і кредиторам».

 

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme