Moody's: Путінське "імпортозаміщення" ніяк не допомогло економіці Росії

Немає ніяких очевидних ознак того, що "імпортозаміщення" стимулює внутрішнє виробництво в Росії

Про це написали аналітики Moody's на чолі зі старшим віце-президентом Марі Дірон в новому звіті Global Macro Outlook, передає depo.ua з посиланням на РБК.

Машинобудування та виробництво обладнання падають швидкими темпами, вказують вони. Єдиний сектор, на який імпортозаміщення дає позитивний вплив, це харчова промисловість. До кінця 2015 року обсяг виробництва в країні, ймовірно, буде не вище, ніж на початку кризи, резюмують вони. "Коли рівень реальних доходів населення стабілізується і зросте попит, обсяг імпорту, швидше за все, знову виросте", - пишуть аналітики в огляді.

Ще три місяці тому, коли був опублікований попередній Global Macro Outlook, аналітики Moody's називали імпортозаміщення "поштовхом до зростання". При цьому вони зазначали, що низькі ціни на нафту, слабкий рубль і геополітична невизначеність будуть чинити негативний вплив на сукупний попит.

У своєму огляді аналітики Moody's вказують, що в другому кварталі 2015 економічний спад в Росії збільшився.

"Домогосподарства як і раніше несуть на собі основний тягар економічної кризи", - пишуть вони. У червні 2015 обсяг роздрібних продажів був на 9,3% нижчим, ніж роком раніше.

На думку аналітиків Moody's, в 2015 році ВВП Росії скоротиться на 3%, а в 2016 році буде нульове зростання.

Нагадаємо, російська влада оголосила курс на імпортозаміщення в першій половині 2014 після анексії Криму і загострення геополітичної обстановки. Президент Росії Володимир Путін заявив на Петербурзькому економічному форумі, що Росія буде проводити "активну політику імпортозаміщення".

 

Більше новин економіки читайте в розділі Гроші. depo.ua.


Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme