Луценко висловився щодо офшорів Порошенка

Генеральний прокурор України Юрій Луценко назвав "мильними бульбашками" звинувачення проти президента Петра Порошенка у створенні офшорних компаній

Про це генпрокурор заявив журналістам, передає depo.ua.

"Я думаю, що всі мали змогу прочитати висновки найвідоміших міжнародних компаній світу. Які виявили що: підстави звинувачення президента в несплаті податків, будь-яких інших незаконних діях,наприклад, неузгодження з Нацбанком – немає. Хочу звернути увагу, що ці юридичні компанії несуть і фінансову і юридичну відповідальність за свої висновки. Це було продемонстровано на прес-конференції президента. Заяви проти Порошенка виявилися мильними бульбашками ", - відповів Луценко на запитання про те, чи не змінилась його думка щодо офшорів.

Нагадаємо, що 3 квітня Міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів задокументував велику мережу тіньових грошових переказів, які використовуються іменитими власниками з багатьох країн. Всього в зборі інформації та підготовці доповіді брали участь 380 журналістів із майже 80 країн світу. У розслідуванні журналісти посилаються на "безпрецедентний витік мільйонів документів" з бази даних Mossack Fonseka, четвертої за величиною в світі офшорної юридичної фірми.

Згідно з матеріалами,  президент України Петро Порошенко, всупереч заявам, досі не передав свої активи у траст. Однак почав реструктуризацію своїх активів Roshen, створивши для цього три офшорні компанії.  Також з'явилася інформація про бізнес-зв'язки глави НБУ Валерії Гонтаревої з російським високопосадовцем

Згодом Міжнародний консорціум журналістських розслідувань (ICIJ) відкрив доступ до бази даних, яка грунтується на так званих "панамських документах". Інформація була опублікована вчора, 9 травня, в 21:00 по Києву. Оновлена база даних містить більш ніж 200 тис. офшорних компаній, зареєстрованих через Mossack Fonseca. За даними ICIJ, 643 українських громадянина володіють 469 офшорними компаніями.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші

Loading...
Loading...