Коломойський вирішив заробити на війні - ЗМІ

МВС уклало попередній договір з ТОВ "ВТФ "Авіас", підконтрольним губернаторові Дніпропетровщини Ігорю Коломойському, на постачання бронежилетів і касок на суму 55,32 млн грн., хоча в тендері брала участь фірма, що продає їх удвічі дешевше

Коломойський вирішив заробити на війні -…

Про це повідомляє ДеПо з посиланням на «Наші гроші».

МВС, згідно з "Вісником державних закупівель", уклало попередній договір з "Авіас" на постачання бронежилетів і касок на суму 55,32 млн грн.

Замовлено дві тисячі бронежилетів п'ятого класу захисту, партія обійдеться в 36,77 млн грн., заявлена ціна одного жилета 18 387 грн.

За 18,55 млн грн. замовлені шість тисяч шоломів від куль по 3 090 грн. за штуку.

"Виробник і комплектація невідомі, оскільки тендер проводять за процедурою "одного учасника", так що технічне завдання на "віснику" відсутнє. Обидві закупівлі здійснюють з урахуванням необхідності й відсутності часу на проведення відкритих торгів, які можуть зайняти півтора-два місяці", - говориться в повідомленні. Отримати каски й жилети МВС повинно до 1 вересня.

Як повідомляється, ТОВ "ВТФ "Авіас" входить до групи "Приват", підконтрольної главі Дніпропетровської ОГА Ігорю Коломойському і займається продажем палива. Фірма є одним з видатних постачальників бензину і дизпалива держструктурам.

В той же час, 2 липня "Авіас" отримав дозвіл Кабміну на імпорт військових касок і бронежилетів.

При цьому, за даними "Вісника держзакупівель", окрім "Авіаса" в переговорах брала участь ще одна фірма - МВС вело переговори з ТОВ НВП "Темп-3000", основним постачальником бронежилетів для МВС і Нацгвардії.

І "Темп" пропонував поставляти обидва товари істотно дешевше - партію жилетів він готовий був продати удвічі дешевше - за 16 млн грн., тобто по 8 тис. грн за штуку, а шоломи - на 16% дешевше, тобто по 2 600 грн. за штуку.

У свою чергу, заступник глави Дніпропетровської ОГА Борис Філатов, після публікації вищезгаданої інформації, виступив на своїй сторінці у Facebook із заявою, що "Авіас" закупівлю бронежилетів і касок лише оплачувала, тобто фактично зробила Україні подарунок на 55,32 млн грн.

Фото: nashigroshi.org

Правда, якщо вірити документам, закупівлю устаткування сплатила все-таки держава, з бюджету.

Фото: nashigroshi.org

У Коломойського вважають, що не заробили на військових, а зробили послугу

Після скандалу, що розгорівся, компанія "Авіас" заявляє, що закупівля бронежилетів і касок для МВС без прибутку, а сума договору захищена через включення податку на додану вартість.

Представник групи "Приват", підконтрольної Коломойському, Генадій Корбан розповів «Українській правді», що МВС знайшло постачальника бронежилетів і касок в Польщі.

"Вони попросили нас у зв'язку з довгою процедурою сплатити 3 мільйони 300 тис. євро за каски і бронежилети. Ми узяли і сплатили. В цьому випадку ми не закуповували, ми оплачували. Замовлення робило МВС, а ми робили послугу зі швидкої оплати закупівлі", - заявив Корбан.

"У нас є два дзеркальні контракти. Один - з поляками на суму, яку вони вказали, і інший - з Нацгвардією, на ту ж суму. Тобто "Авиас" не заробляє на цьому, ми робили неприбуткову операцію", - додав Корбан.

За його словами сума, опублікована у ВГЗ, вказана з урахуванням ПДВ, а "Авіас" не платила ПДВ.

"Ми потрапили під закон про зняття мита на ввезення такої продукції. Тобто ми не розмитнили продукцію до тих пір, поки президент не підписав закон про звільнення від ПДВ. Там опублікована некоректна ціна, вона насправді нижче на 20% ПДВ", - повідомили в компанії.

У МВС теж вирішили прояснити ситуацію.

У МВС виправдовуються: бронежилети Коломойського просто кращі. Департамент матеріального забезпечення МВС України отримав дві пропозиції від ТОВ "НВП" Темп-3000" і ТОВ "ВТФ "Авіас".

При цьому, ТОВ "НВП "Темп-3000" пропонувало поставити бронежилети "Корсар" власного виробництва за ціною 8000 грн. за одиницю і шолом захисний за ціною 2600 грн.

А ТОВ "ВТФ "Авіас" - бронежилет KWM (клас захисту V) за ціною 18387,19 грн. і захисні шоломи за ціною 3 090,86 грн. (Усе захисне спорядження - виробництва Przedsiębiorstwo Sprzętu Ochronnego "MASKPOL" SA, Польща).

При цьому характеристики цієї продукції відповідають цій категорії в країнах-членах НАТО, а саме: бронежилет укомплектований кевларовими щитками, що прикривають зони нижньої частини спини, паху, боків, плечей; шоломи дозволяють також захищати шию і плечі.

У комплект постачання польських бронежилетів входять натільна сорочка, сумка і розвантажувальний жилет, причому усі аксесуари - знімні і можуть бути розміщені на бронежилеті з урахуванням індивідуальних потреб бійця. Шоломи, окрім системи м'якого кріплення, укомплектовані захисним чохлом і внутрішньою шапочкою з натуральної бавовни.

У пропозиції фірми "Темп-3000" ці доповнення були відсутні.

Крім того, пояснили в МВС, "Авіас" надав сертифікати якості продукції і протоколи випробувань ті, які потрібно, а "Темп-3000" "надали протокол випробувань іншого типу бронежилета ніж той, який був заявлений до постачання, і не надали сертифікат відповідності якості продукції" і не змогли вказати терміни постачання продукції.

"Фірма-постачальник надала в розпорядження МВС свої обігові кошти, що дозволило як паралельно займатися оформленням угоди, так і фактичною реалізацією. Комплекти індивідуального захисту були поставлені для потреб Нацгвардії за ціною заводу-виробника, тобто фірма "Авіас" відмовилася від винагороди за цю угоду", - говориться в повідомленні.

Заступник міністра внутрішніх справ України Сергій Чеботарь, у свою чергу, відмітив, що основними критеріями вибору постачальника засобів індивідуального захисту були максимальний рівень захисту і мінімальні терміни постачання.

"Ми закупили бронежилети останньої модифікації, які пройшли перевірку в Афганістані й інших "гарячих точках". Та і взагалі, хіба можна класти на одну чашу вагів економію, а на іншу - життя наших хлопців? Якби ми обрали дешевший варіант, то наші бійці ще воювали б взагалі без бронежилетів", - відмітив Сергій Чеботарь.

Нагадаємо, олігарх Ігор Коломойський з початку війни знаменитий своїми красивими жестами відносно українських військових і громадян України.

У березні він заправив за свої гроші сотні танків і бронетранспортерів української армії. У липні "Приватбанк" заявив, що спише штрафи по кредитах мешканцям Донецької і Луганської областей, раніше оголосивши "кредитні канікули" для клієнтів, мобілізованих в ряди української армії і Національної гвардії.

Про новий красивий жест - "подарунок" у вигляді бронежилетів і касок на 52 мільйони у Коломойського не розповідали, поки його не запідозрили в спробі заробити на потребах української армії. Про що це говорить - питання риторичне.

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme