Іванющенко заробив на постачанні вугілля з зони АТО 100 млн

Обсяг поставок вугілля за участю структур біглого екс-регіонала та його партнера слідство МВС не розкриває, але, за даними "ДС", мова може йти про 80-100 тис. тонн

Іванющенко заробив на постачанні вугілля…

Як стало відомо "ДС", у вересні МВС почало вилучення документів у ряді банків в рамках розслідування нелегальних поставок вугілля з території окупованого Донбасу. Підставою для цього стало кримінальне провадження за фактом розтрати бюджетних коштів в особливо великих розмірах посадовими особами ДП "Вугілля України" та кількох інших підприємств.

"У ході досудового розслідування встановлено, що в другій половині 2014 і на початку 2015 р. була організована незаконна діяльність, пов'язана з поставкою вугілля, видобутого на тимчасово окупованих територіях Луганської та Донецької областей, на підприємства енергетичної галузі", - вказали в головному слідчому управлінні МВС. За інформацією слідчих, кошти ДП "Вугілля України" перераховувалися на рахунки ДП "Антрацит", ДП "Луганськвугілля", "Центральна збагачувальна фабрика" Нагольчанська "," Торговий дім "Еко-вугілля України", і ряду інших. У МВС ще не пред'явили обвинувачень організаторам, воліючи називати їх "невстановленою групою осіб".

Втім, за інформацією джерел "ДС", за вказаною схемою проглядається слід двох відомих діячів вугільного ринку Донбасу, і у відомстві Арсена Авакова про це чудово знають. Це колишній депутат від Партії регіонів Юрій Іванющенко - один з найближчих соратників Віктора Януковича, який перебуває у розшуку з січня цього року, і його бізнес-партнер Іван Аврамов. У певних колах вони більш відомі як Юра Єнакіївський і Іван Іванович. До зміни влади партнери контролювали майже третину ринку збагачення вугілля в Луганській області. Тут їх вотчиною вважалося ДП "Антрацит", яке перебувало під їх негласним контролем. На вершині вугільної схеми перебувала фабрика "Нагольчанська", що входить в орбіту Аврамова і Іванющенка. Донедавна вона без проблем отримувала дозволи від СБУ на поставки вугілля в Україну. Обсяг відвантажень не розкривається, але, за даними "ДС", мова може йти про 80-100 тис. т. з урахуванням того, що ціна вугілля в псевдореспубліках становить 500-600 грн / т, а в Україні - вже 1500 грн / т, заробіток на таких обсягах міг скласти близько 100 млн грн.

Як відомо, з початку року українська влада дозволила ввезення вугілля з територій, зайнятих терористами ДНР і ЛНР, але суворо в рамках певної процедури. Дозвіл видає координаційний центр при штабі АТО в Краматорську за поданням Міненерговугілля, а самі списки компаній, яким дозволена поставка, погоджує СБУ. Головна умова - щоб постачальник був перереєстрований на підконтрольній українській владі території. Згадана "Нагольчанська" перереєструвалася в Києві на початку цього року, чого для СБУ виявилося достатньо. Незважаючи на те, що фактичними власниками 51% акцій компанії (49% знаходиться у Міненерговугілля) давно вважаються Іванющенко і Аврамов, а її керівником є ​​їхня довірена особа Олександр Загоруйко.

Зазначена справа - одна з декількох, що стосуються поставок вугілля з тимчасово окупованих територій Донбасу, яку розслідує МВС. Як повідомляла "ДС", раніше слідчі зацікавилися схемами закупівлі вугілля енергогенеруючої компанії "Центренерго". Чи можна з цього зробити висновок, що відомство Авакова "копає" під відомство Володимира Демчишина? Питання риторичне, враховуючи, які формулювання використовують зараз в головному слідчому управлінні Міністерства внутрішніх справ. "У своїй протиправній діяльності невстановлені особи використовують особисті корупційні зв'язки серед посадових осіб Міністерства енергетики та вугільної промисловості України", - до такого висновку прийшли слідчі, вивчаючи справу ДП "Вугілля України". Чи назвуть вони коли-небудь корупціонерів, або вони також залишаться невстановленими - поки невідомо.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme