Гонтарева визнала, що поки безсила перед "Приватом"

"Чорна мітки" видана вчора банку Коломойського - жирний натяк

Гонтарева визнала, що поки безсила перед…

Вчора після закритого засідання комітету Верховної Ради з питань банківської діяльності його голова Сергій Рибалка виніс у публічну площину те, про що говорили лише по закутках.

"Ми від голови НБУ Валерії Гонтаревої отримали обіцянку, що "Приватбанк" буде в будь-якому випадку. Хто буде власником "Приватбанку" - буде залежати від того, чи виконають власники свої зобов’язання з докапіталізації і так далі. Якщо ні – то вона заявила, що він буде націоналізований. Тому що НБУ не може дозволити відправити такий банк на Фонд гарантування вкладів. Є розписаний план, серйозний дедлайн – це березень 16 року", - сказав Рибалка.

Отже, перший момент - як і писав depo.ua - існують плани щодо націоналізації "Приватбанку" (імовірно мова йде про злиття з державним "Ощадбанком") і ці плани тепер вже стали надбанням громадськості. Тобто Гонтарева де-факто і де-юре зізналася, що вона хоче забрати в Коломойського "Приватбанк".  

Але, момент другий - Гонтарева також де-факто зізналася, що саме зараз вона не може націоналізувати "Приватбанк". Іншими словами, не придумана схема, за якою це буде зроблено без колапсу для фінансової системи України та без довгих незрученостей для мільйонів клієнтів "Приватбанку". 

Для чого було зроблено ці дві заявки? По-перше, були виставлені на показ фінансові труднощі "Приватбанку", що має, за планом Гонтаревої, ще більше ускладнити становище банку Коломойського, адже, це спровокує відтік ресурсів з фінустанови. По-друге, коли "Приватбанк" будуть забирати, то Гонтарева із спокійною душею може сказати - НБУ попереджав і ні в чому не винний і тепер лише рятує інтереси клієнтів. А те що вони переживають певні труднощі - це вже вибачайте вина не надійних власників "Приватбанку". По-третє, Коломойському поставили дедлайн - березень 2016 року, до цього часу він ще може прийти на поклін до влади і тоді можливо ще щось врятує. У противному випадку з нього робитимуть олігарха, який обікрав клієнтів та втік у Швейцарію. Залишається ще невеликий шанс, що Коломойський справді почне фінансово рятувати своє дітище, що украй важко і в Україні, де ринкова економіка - поняття досить умовне, справа майже безнадійна. Адже завжди знайдеться адмінресурс, щоб довести будь-якому українському бізнесмену - щоб ти не робив, державний монстр сильніше. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme