Голова ДФС Роман Насіров чинить незаконний тиск на мережу "БРСМ-Нафта", - юристи

Представники відразу декількох юридичних компаній звернулися до голови Державної фіскальної служби Романа Насірова з вимогою зупинити незаконні перевірки мережі АЗС "БРСМ-Нафта"

Юристи переконані, що перевірки проводяться в інтересах рейдерів і засновані на замовних судових рішеннях. Крім цього, вони шкодять інвестиційному клімату в Україні і несуть загрозу для всього бізнесу в країні, повідомляє Depo.ua  з посиланням на "Капітал".

"Нинішня перевірка ДФС мережі АЗС „БРСМ-Нафта“ перебуває поза правовим полем і, можливо, є типовим етапом у класичній рейдерській схемі, яка розгортається під контролем глави ДФС Романа Насірова і в якій був задіяний суддя Шевченківського суду. Це спроба паралізувати роботу компанії і відібрати у неї майно. Для багатьох юристів і правозахисників дії Насірова стали шоком, оскільки він створив небезпечний прецедент для всього бізнесу в Україні, коли руками фіскальної служби майно приватної компанії відбирають спочатку в держвласність, а потім планують передати своїм кишеньковим компаніям — причому без будь-яких юридичних та законних на те підстав. Насіров повинен негайно зупинити тиск на компанію і розблокувати роботу АЗС, інакше дана схема узаконює нову форму недружніх поглинань — рейдерства з допомогою органів державної влади", — повідомив партнер адвокатської фірми GORO legal Дмитро Овсій.

"У правоохоронних органів і ГПУ відсутні належні докази ухилення компаній з групи БРСМ від сплати податків. Адже всі наявні рішення про донарахування податкових зобов'язань оскаржені в судах і їх законність розглядається у судовому порядку. А це означає, що згідно з Податковим кодексом України, у підприємства відсутній податковий борг. А лише  він є єдиною законною підставою для твердження про ухилення від сплати податків. Більш того, ряд кримінальних справ за фактом ухилення від сплати податків були порушені лише на підставі аналітичних довідок, які взагалі не можуть бути підставою для будь-яких висновків про правомірність сплати податків. Податковий кодекс України взагалі не передбачає такого документа і не пов'язує з ним виникнення у платника податків обов'язку щодо сплати сум податків", — зазначив юрист.

 "Велику стурбованість керівництва компанії і іноземних інвесторів викликає той факт, що всі без винятку 23 клопотання слідчих Головного управління фінансових розслідувань Державної фіскальної служби України про обшук в компаніях „БРСМ-Нафта“, які подавалися суду в різні дні протягом всього жовтня, були розглянуті однією єдиною суддею Хардін А. П. І це при тому, що в Шевченківському районному суді працює 39 суддів. Тобто фактично ми маємо безпрецедентну ситуацію, коли ДФС України з якоюсь метою обійшла систему автоматичного розподілу справ в суді, що в свою чергу свідчить про явну необ'єктивність судових рішень", — коментує ситуацію директор юридичної фірми "Лекс груп" Людмила Машкіна.

"Крім того, подібними публічними заявами, не маючи при цьому жодних доказів факту несплати „БРСМ-Нафта“ податків, керівники ДФС намагаються через гучні заяви в медіапросторі сформувати негативну громадську думку про мережі АЗС „БРСМ-Нафта“ і вплинути на суддів, які розглядають податкову справу компанії. Це дуже схоже на спробу легалізації власних незаконних дій у майбутньому, що зазвичай використовується при рейдерських захопленнях. Також слід звернути увагу на той факт, що підприємству фактично заборонили вести господарську діяльність, незаконно опломбувавши його АЗС, що категорично забороняється здійснювати законодавством без відповідного рішення суду", — додала Людмила Машкіна.

У свою чергу директор "Консалтингової групи А-95" Сергій Куюн вчора заявив РІА "Новости" про те, що обшуки в "БРСМ-Нафті" не мають жодної юридичної перспективи.

Раніше в компанії заявляли про те, що обшуки на її підприємствах пройшли протизаконно із порушеннями законодавчих і моральних норм. Так, оперативні співробітники відразу вимикали камери відеоспостереження щойно потрапляли в обшукувані приміщення. Очевидно, щоб ці матеріали не можна було зафіксувати і долучити до справи в суді.

Також під час обшуків незаконно опечатують всі технологічні ресурси. У тому числі — бензинові колонки, які можуть допомогти перевіряльникам встановити істину у справі про нібито несплачені податки. Крім цього, на проведення слідчих дій не допускали адвокатів. Більш того, повідомили в компанії, в деяких випадках виникали інциденти з побиттям співробітників компанії і самих адвокатів, які намагалися довести незаконність обшуків. На думку керівництва компанії, робиться все для того, щоб робота мережі "БРСМ-Нафта" по всій Україні була паралізована.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme