Глава Мінфіну Шлапак хоче наповнити бюджет за рахунок загального декларування доходів

Олександр Шлапак, нинішній міністр фінансів України, пропонує запровадити нововведення в загальному декларуванні доходів усіх громадян країни

Глава Мінфіну Шлапак хоче наповнити бюдж…

Причому ця реформа має бути проведена в два етапи. Перший етап включає в себе подачу так званої «нульової» декларації, яка передбачає декларування всього майна.

Тут має описуватися все рухоме і нерухоме майно кожного українця: квартири, приватні будинки, ділянки землі, автомобілі, яхти, літаки, катери, зарплати, депозити в банках і кредитних спілках, цінні папери, причому необхідно обов'язково вказати оціночну вартість кожного об'єкта станом на 1 січня 2015 р.

Термін проведення першого етапу реформи передбачено до кінця першого півріччя 2015 року, на цьому етапі жодних додаткових податків стягувати не планують. За цей час податкова служба повинна оцінити майновий стан кожного громадянина України.

Натомість другий етап передбачає порівняння зміни матеріального стану громадян за рік. А це значить, що до кінця першого півріччя 2016 року всі жителі України зобов'язуються знову подати декларацію про доходи, де повинні бути відображені всі зміни в майновому стані громадян.

Податкові служби порівнюватимуть доходи і витрати громадян за минулий період. Наприклад, якщо українець придбав нерухомість чи інше велике майно, йому треба буде відзвітувати за це, показавши відповідні джерела доходів, якщо ж його зарплати не вистачає на це придбання, і не було жодних великих продажів, фіскальні служби поцікавляться, звідки взялися ресурси на покупку.

У разі якщо за результатами перевірок витрати будуть значно перевищувати доходи громадянина, відповідні органи нараховуватимуть майновий податок на різницю, що виникла між доходами та витратами. На даному етапі поки передбачено податок на майно в розмірі 15-17%, в ​​подальшому планується збільшити його розмір до 20-25%.

За словами Олександра Шлапака, завдяки цьому нововведенню значно зростуть відрахування до державного бюджету, що дасть додатковий поштовх розвитку бізнесу в країні.

До речі, декілька років тому практично таку ж реформу пропонував запровадити колишній керівник податкової адміністрації уряду Януковича Олександр Клименко. У той час подібна пропозиція не знайшла значної підтримки, однак тепер, у світлі невтішної економічної ситуації в Україні, подібний законопроект цілком має право на існування.

У разі якщо подібний законопроект буде прийнятий, багатьом українцям, які отримують зарплату «в конверті» доведеться задуматися, як же тепер декларувати свої реальні доходи і витрати.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme