Фотографії Брюса Мозерта: перші жанрові знімки під водою

Сьогодні нікого не здивуєш підводної зйомкою - водозахисні фотоапарати, що дозволяють занурюватися на глибину 10-20 метрів, доступні широкому колу користувачів

Фотографії Брюса Мозерта: перші жанрові…

Однак в 1938 році серія фотографій, зроблених під водою популярним американським фотографом Брюсом Мозертом, викликала справжній фурор.
Підводний бокс для здійснення зйомки фотограф сконструював власноруч, використовуючи для його виготовлення оцинковане залізо і розрізані автомобільні камери. Конструкція виглядала досить масивно, зате була добре продумана і дозволяла використовувати всі функції фотоапарата. З плином часу Мозерт удосконалював свій винахід, використовуючи сталь і підвішуючи свинцеві вантажі для створення необхідної плавучості. Сьогодні прогрес зробив крок далеко вперед, дозволивши виготовляти компактні високотехнологічні фотоапарати для підводної зйомки, які можна подивитися тут.
В якості локації для своїх знімків Брюс Мозерт вибрав колись популярний флоридский курорт - озеро Сілвер Спрінг з кришталево прозорою водою. Важливо відзначити, що зроблені ним знімки друкувалися значними накладами, а також публікувалися в престижних друкованих виданнях світу. В результаті фотограф повернув озеру колишню славу, і курорт знову став привертати натовпи туристів.
На фотографіях Мозерта зображені люди, що займаються під водою своїми повсякденними справами: дівчата і юнаки базікають по телефону, готують їжу, читають газети і займаються спортом. Такі звичайні заняття в сукупності з незвичайною підводної обстановкою додавали родзинку і робили кадри оригінальними. Для додання своїм знімкам жвавості і природності фотографу постійно доводилося вдаватися до всіляких художніх прийомів. Так, шипучий аспірин імітував бульбашки в келиху з шампанським, а для створення ефекту диму використовувалося згущене молоко.
Крім художніх хитрувань, Брюсу доводилося постійно проявляти і технічну винахідливість. Для отримання більш насичених кольорів та опрацьованих деталей фотограф використовував червоні і жовті фільтри на спалахах. Також він намагався добитися тривимірного ефекту, розміщуючи спалаху на максимально далекі відстані з боків від об'єктива камери.
Брюс Мозерт знімав свої знамениті кадри в водах озера Сілвер Спрінг впродовж 45 років, чим і здобув собі світову славу і звання першого підводного жанрового фотографа.

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme