ЄС не вірить в перспективи нового газопроводу "Газпрому" в обхід України

Євросоюз оцінить проект газопроводу ITGI Poseidon, запропонований "Газпромом", якщо буде вироблена єдина позиція щодо його реалізації

Про це заявив віце-президент Єврокомісії з питань енергетики Марош Шефчович на прес-конференції в Баку, передає depo.ua з посиланням на РБК.

"Це була лише декларація. Остаточного єдиного підходу і остаточної єдиної позиції щодо проекту поки немає. У будь-якому випадку ми повинні будемо оцінити його ефективність", — сказав він.

Шефчович зазначив, що якщо проект потребує будівництва великих інфраструктурних об'єктів, то не слід забувати, що наявна інфраструктура використовується лише на 50%.

"З урахуванням цього фактора ефективність проекту вже знаходиться під сумнівом", — зазначив він.

Раніше в понеділок проект представив голова "Газпрому" Олексій Міллер президенту Росії Володимиру Путіну. Міллер, зокрема, повідомив, що меморандум передбачає проведення техніко-економічної оцінки проекту до кінця 2016 року.

"Ми з нашими європейськими партнерами відштовхуємося від того проекту, який був у свій час підготовлений та розроблений грецькими та італійськими колегами разом з французькими, — так званого проекту "Посейдон": 12 млрд кубометрів азербайджанського газу з Греції дном Іонічного моря на південь Італії", — зазначив голова "Газпрому".

Нагадаємо, російський "Газпром" задумався над будівництвом нового газопроводу в Південну Європу.

У 2014 році після рішення про відмову від спорудження газопроводу "Південний потік" президент Росії Володимир Путін заявив, що прокладе газопровід по дну Чорного моря до Туреччини, який завершиться газовим хабом на турецько-грецькому кордоні.

Внаслідок цього, за планом Путіна, російський газ міг би направлятися в Європу в обхід України.

Однак, в грудні 2015 року через різке охолодження російсько-турецьких відносин внаслідок знищення ВПС Туреччини бомбардувальника Су-24, переговори в рамках проекту газопроводу "Турецький потік" були припинені.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme