Десять країн ЄС виступили проти газопроводу "Північний потік-2"

Плани Росії щодо будівництва нового газопроводу в Німеччину суперечать інтересам ЄС і загрожують подальшою дестабілізацією України

Про це йдеться в листі до Європейської комісії, який підписали глави урядів Болгарії, Чехії, Естонії, Греції, Угорщини, Латвії, Литви, Польщі, Румунії та Словаччини 26 листопада, повідомляє depo.ua з посиланням на Reuters.

У документі глави урядів цих країн закликають посилити контроль регулюючих органів над проектом будівництва газопроводу і вимагають "інклюзивної дискусії" з цього приводу на саміті ЄС, який запланований у грудні.

"Позиція Європейської Комісії щодо проекту Nord Stream-2 також істотно впливає на сприйняття загальної зовнішньої політики і політики безпеки ЄС серед його основних союзників і традиційних партнерів", – сказано в документі.

У листі також зазначається, що розширення "Північного потоку" для збільшення поставок газу до Німеччини може мати серйозні наслідки для України та країн ЄС.

"Збереження транспортного маршруту через Україну є стратегічним інтересом ЄС не тільки з точки зору енергетичної безпеки, а й забезпечення стабільності Східної Європи", – наголошується в документі.

Глави урядів десяти країн також нагадали, що завданням ЄС є зменшення залежності від Росії, яка постачає в Європу близько третини енергоносіїв.

Нагадаємо, раніше віце-президент ЄК з Енергетичного союзу Марош Шефчович заявив, що будівництво газопроводу "Північний потік-2" не лежить у сфері інтересів Європейського союзу.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme