Bloomberg: Росія спробує заблокувати нові кредити МВФ для України

Росія вивчає можливості для блокування подальшого кредитування України МВФ у разі дефолту Києва по боргу перед Москвою

Про це повідомляє агентство Bloomberg, передає depo.ua з посиланням на "Интерфакс".

Діючі в МВФ правила забороняють кредитування країн, які мають непогашену заборгованість перед офіційними кредиторами. Проте фонд має намір найближчим часом змінити ці правила, що повинно зняти можливі формальні перешкоди до продовження кредитування України, навіть якщо Київ не погасить в грудні свої зобов'язання перед Москвою.

Зокрема, за пропонованим новим порядком, країна-позичальник, навіть перебуваючи в дефолті, буде мати можливість продовжувати отримувати гроші МВФ, якщо поводиться сумлінно і продовжує конструктивні переговори з країною-кредитором з метою пошуку взаємоприйнятного рішення.

Росія може оскаржити готовність України до конструктивних переговорів, сказали джерела агентства.

Країни-позичальники, виходячи із загального набору правил, повинні також показати МВФ, щоб продовжувати отримувати кредити, що їх боргове навантаження є стійким. Москва ж може відмовитися підтвердити, що Україна в принципі здатна обслуговувати заборгованість перед Росією.

Москва, сказало джерело агентства, поки не прийняла рішення щодо стратегії своїх дій з цього питання в МВФ.

США та інші західні країни, маючи більшість у МВФ, в будь-якому випадку можуть провести потрібне їм рішення через виконавчий рада.

Замміністра фінансів РФ Сергій Сторчак сказав у вівторок, що початок судових розглядів, якщо не буде погашений борг України перед Росією на $ 3 млрд, може створити складнощі при поверненні України на глобальні фінансові ринки, чого Росія хотіла б уникнути. "Ми хочемо все-таки вирішити питання без великих наслідків для України як потенційного позичальника на фінансових ринках. Їм же не всю життя спиратися на кредити міжнародних фінансових організацій", - сказав він.

Відповідаючи на запитання, чи можуть бути розглянуті альтернативні варіанти погашення боргу, Сторчак зазначив: "Поки альтернатива - або суд, або платіж (повне погашення бондів у встановлений термін 20 грудня - ІФ)".

Виконавча рада розгляне питання зміни політики кредитування (Lending-into-Arrears Policy) країн-членів Фонду, що мають заборгованість перед офіційним кредитором, вже 23 листопада, повідомив заступник міністра фінансів України Артем Шевальов минулого тижня. "У разі зміни політики кредитування МВФ, що передбачає кредитування при наявності офіційної заборгованості, програма МВФ в Україні може тривати незалежно від розвитку ситуації з "російським" боргом", - сказав він.

Україна реструктуризувала недавно всі випуски своїх єврооблігацій, крім "російських", випущених на суму в $ 3 млрд. Росія не взяла участі в реструктуризації, наполягаючи на погашенні цих облігацій в термін - тобто 20 грудня 2015. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme