Гроші

Bloomberg підрахував, як змінилися статки найбагатших людей планети за рік

Авторитетне агентство Bloomberg, за підсумками 2015 року, розрахувало індекс мільярдерів, який вказав на скорочення статків 400 найбагатших людей планети на $ 19 млрд на тлі падіння цін на сировину, а також сигналів ослаблення економічного підйому в Китаї

30 грудня 2015, 13:37

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на ТСН.

"Надлишок нафти, мляві споживчі витрати і Китай, який розбився, як блюдце, і потягнув за собою сировинні ринки - все це налякало інвесторів", - зазначає американський мільярдер Кен Фішер, засновник Fisher Investments.

За даними, станом на 28 грудня 2015 року, у розпорядженні багатіїв зі списку топ-400 перебували кошти на загальну суму $ 3,9 трлн, що перевищує ВВП будь-якої з країн світу за винятком США, Китаю і Японії.

Лідером рейтингу мільярдерів, як і в минулому році, став засновник Microsoft Білл Гейтс, статок якого оцінюється в $ 83,6 млрд. В 2015 році, однак, Гейтс став біднішим на $ 3 млрд.

Як за підсумками 2015 року змінився стан десяти найбагатших людей планети – дивіться в інфографіці, а з повним списком багатіїв можна ознайомитися на сайті Bloomberg.

Bloomberg підрахував, як змінилися статки найбагатших людей планети за рік - фото 1

Варто зазначити, що найбільших втрат серед мільярдерів, статки яких враховуються в індексі, зазнав мексиканський телекомунікаційний магнат Карлос Слім.Акції належної йому компанії America Movil SAB подешевшали в 2015 році на 25%.

Крім того 44 з 400 найбагатших людей планети цього року - представники технологічного сектора. Їхній сукупний статок збільшився за рік на $ 81 млрд.

Наприклад, засновник соціальної мережі Facebook Inc. Марк Цукерберг став багатшим на $ 12 млрд, посівши 8-му сходинку у рейтингу мільярдерів, його статок становить $ 46,1 млрд.

Співзасновники Google Inc. Ларрі Пейдж і Сергій Брін збільшили статки в 2015 році відповідно на $ 10,4 млрд і $ 9,8 млрд.

Тим часом мільярдери, що представляють сировинний сектор (31 людина в списку Bloomberg), стали в цьому році біднішими загалом на $ 32 млрд на тлі зниження цін на нафту, мідь, руду та інші види сировинних товарів.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші

Loading...
Loading...