Банк Путіна у США можуть оштрафувати на млн

Комісія з торгівлі товарними ф'ючерсами США пред'явила банку ВТБ і інвестбанку "ВТБ Капітал" звинувачення у скоєнні фіктивних угод за рублевими ф'ючерсами

Відомство вимагає від них виплати штрафу в млн, передає depo.ua з посиланням на РБК.

Так, з грудня 2010 року по червень 2013-го ВТБ і "ВТБ Капітал" уклали на Чиказькій товарній біржі понад сотню торговельних угод за ф'ючерсними контрактами рубль до долара на суму приблизно млрд.

"Через значні вимоги до капіталу зареєстрований на Росії ВТБ не міг хеджувати свої валютні ризики через свопи на позабіржовому ринку. Шляхом здійснення угод [по ф'ючерсах] ВТБ спочатку переносив свої валютні ризики на підконтрольний йому "ВТБ Капітал" [зареєстрований у Великій Британії], а той, у свою чергу, хеджував ризики на позабіржовому ринку через свопи за більш вигідними ставками, ніж сторонні компанії", - стверджує комісія.

Банк "ВТБ Капітал" на 94% належить однойменного холдингу, який, у свою чергу, на 100% належить російському державному банку ВТБ, наголошується в повідомленні. Комісія врахувала те, що банк ВТБ і "ВТБ Капітал" співпрацювали з нею під час розслідування.

ВТБ є другим за активами банком в Росії. 60,9% акцій банку належать державі. Негласно ВТБ називають "банком Путіна", хоча офіційно зв'язку банку з президентом РФ немає.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші