Аптеки спорожніли: у людей немає грошей на ліки

Ціни на медикаменти піднялися синхронно із зростанням курсу долара, але знижуватися на тлі зміцнення курсу гривні не поспішають

Аптеки спорожніли: у людей немає грошей…

depo.ua прогулявся по аптеках Києва.

«Ціни настільки високі, що до нас майже перестали ходити пенсіонери», - ошелешує продавець столичної аптеки.

За його словами, якщо раніше у них завжди було гамірно та багато покупців, то зараз про це вже забули. Озираємося навколо. І справді, в аптеці тільки ми, жінка середніх років та юнак студентського віку. І це у торговій залі загальною площею близько 70-80 кв.м.

Цікавимося, що буде з цінами? Чи є можливість, що ліки подешевшають? «Я в це не вірю, - песимістично заявляє продавець, - ціни змінюються щодня. Ми отримуємо новий товар, і ціни завжди вищі, ніж минулого разу. Можуть залишитися такими ж, але не дешевше».

У сусідній аптеці покупців взагалі немає. Щоправда, вона відкрилася лише п'ять днів тому. Персонал біля прилавка жартує, що зараз цей бізнес став вигідним. І якщо деякі магазини закриваються, то нові аптеки будуть з'являтися, як гриби після дощу. У продавця запитуємо поради, чи слід закуповувати ліки про запас? Провізор по-дружньому радить задуматися про це, якщо є потреба у системних ліках. «Є ліки, які люди мають вживати регулярно, і у них тривалий термін придатності. Чому б ними не запастися? Ось у мене вчора була клієнтка, яка придбала на кілька місяців вперед серцеві ліки для свого батька-пенсіонера», - розповідає аптекарка. В дефіцит ліків вона не вірить. Каже, поставки йдуть регулярно. Питання тільки в ціні. Якою вона буде завтра - прогнозувати ніхто не береться.

Йдемо далі. Аптека-ларьок у передкасовій зоні великого столичного супермаркету. Людей немає. Самотній провізор біля каси із задоволенням ділиться з нами емоціями з приводу високих цін на ліки. «Ціни божевільні. Наприклад, краплі для очей. Ось у нас у вересні вони коштували близько 60 грн. Потім ліки пішли на перереєстрацію і повернулося за ціною 220 грн. А зараз отримали нову партію вже за ціною 490 грн за баночку! Так їх вистачає максимум на місяць! Коли у мене покупці цікавляться їхньою ціною, не знаю, як її називати, щоб людина свідомість не втратила», - щиро обурена темпами подорожчання аптекар. Щоб підсолодити «пілюлю», вона відразу пропонує дешеві українські аналоги. Іноді їхня якість трохи гірша, але вони завжди істотно дешевші. А для пенсіонерів та малозабезпечених українців різниця у 50-100 грн за упаковку ліків - принципова.

depo.ua поцікавився у киян та гостей столиці, як вони викручуються при нинішніх цінах на медпрепарати. Найчастіше чули відповідь: «Починаємо лікуватися народними засобами: трави і мед». А пенсіонери гнівно заявляли, що в країні почався геноцид старих та хворих. Адже купувати необхідні ліки у потрібних кількостях більшості стало не по кишені.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme