Аграріям дадуть мільярдні дотації на трактори і відшкодують ПДВ, але не всім

У проекті бюджету-2017 планується направити на підтримку аграріїв суму, еквівалентну 1% аграрного ВВП

Про це заявив міністр агрополітики Тарас Кутовий, повідомляє Depo.ua з посиланням на "Лігу".

"Ми хочемо закріпити цю норму на п'ять років, а там будемо розбиратися і з часом, і з обсягами. У 2017-2021 роках щорічний обсяг коштів з держбюджету України, який направляється на підтримку агровиробників, становитиме не менше 1% ВВП сільського господарства", - зазначив міністр.

У наступному році, за словами Кутового, сума прямих бюджетних дотацій становитиме 4 млрд грн. Ще 1,5 млрд грн виділять на підтримку виробників сільськогосподарської техніки (тракторів, комбайнів, сівалок), компенсацію кредитів і створення аграрного Фонду гарантування.

На повернення ПДВ, за словами Кутового, можуть претендувати не всі аграрії.

"В останній переговорній позиції міністерства один із напрямів - квазіаккумуляція для надання підтримки окремо сільгоспвиробникам - платникам ПДВ, які займаються тваринництвом, вирощуванням фруктів, ягід, овочів", - сказав він.

Суми для оплати ПДВ, які виникають у виробників, будуть компенсуватися як пряма підтримка держави.

За даними міністра, в 2015 році аграрії заплатили в бюджет 3,6 млрд грн ПДВ.

"Ми беремо до уваги 4 млрд грн, сподіваємося, що вистачить. Фактично, спецрежиму в назві немає. Але позиція така, щоб фінансових втрат у виробників не було", - говорить він.

За словами Кутового, половину цієї суми спрямують на підтримку птахівників.

В уряді кажуть, що розподіл коштів буде відбуватися рівномірно протягом усього року.

"Важливо, що ми цю суму хочемо розбити на 12 місяців і рівномірно розподілити по році, щоб не було образ з боку великих або маленьких гравців. Якщо все буде нормально, то ця система дасть певним виробникам можливість уникнути негативних наслідків переходу від спецрежиму на загальну систему", - говорить міністр.

Таку схему впроваджують, щоб великі гравці не вичерпали кошти, закладені на компенсації, а маленькі аграрії потім не залишилися ні з чим.

Той факт, що половину дотацій віддадуть птахівництву, не дивує ні виробників, ні аналітиків.

Співрозмовники видання не розуміють, як адмініструватиметься механізм розподілу, наскільки прозорими і зрозумілими будуть критерії вибору господарств, яким буде призначатися компенсація, і механізмів їх виплат.

Кутовий запевняє, що розподіл грошей буде відбуватися виключно в автоматичному режимі, згідно з документами Держказначейства.

У МінАПК неодноразово говорили, що на підтримку агросектору в 2017 піде 5,5 млрд грн.

Крім відшкодування ПДВ, ще 1,5 млрд грн уряд розподілить таким чином: на компенсацію вартості сільгосптехніки направлять 500 млн грн, на здешевлення агрокредитів - 300 млн грн, ще 700 млн грн призначено для створення аграрного Фонду гарантування.

Фонд гарантування - новий інструмент, який дає можливість маленьким гравцям стати суб'єктами господарювання та брати участь в кредитних програмах, пояснює Кутовий.

"Сьогодні банки вимагають перший внесок і заставу. Ідея така: перший внесок як гарантію комерційним банкам буде давати держава. Фермер буде отримувати гроші, створювати актив, потім в момент його введення в експлуатацію або покупки цей актив (якщо це трактор і т.д. ) стає запорукою", - пояснив міністр.

Коли з'являється застава, банк звільняє гарантований платіж, і його можна буде використовувати для допомоги іншому фермеру.

Проте запланованої суми не вистачає ще на кілька важливих статей, нарікає міністр.

Нагадаємо, що під час ухвалення бюджету на 2016 рік деякі опозиційні партії вимагали повернути пільги сільгоспвиробникам, хоча скасування спецрежиму ПДВ було однією з вимог МВФ.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme