"Пирога" української економіки забракне на підвищені зарплати, – Пинзеник

Кратне підвищення мінімальної заробітної плати в разі невеликого зростання виробництва призведе до інфляції

Таку думку в ефірі телеканалу "112-Україна" висловив колишній міністр фінансів, народний депутат від БПП Віктор Пинзеник, передає Depo.ua.

"Треба не забувати, що  гроші – це лише еквівалент на право споживання певної частки продукції. А якщо економіка зростає на один 2-3%, чи можуть доходи зрости в кратному розмірі. Нескладні підрахунки показують, що наступного року виробництво продукції буде наступного року лише на 5 тис. грн з розрахунку на одну людину на місць. А не все можна спожити, частина має піти на заощадження. Якщо враховувати, що співвідношення між мінімальною і середньою зарплатою в Україні  1 до 4, то у нас сьогодні мало би бути 12 тис. грн, але економіка стільки не виробляє", - зазначив екс-міністр фінансів.

На думку Пинзеника, варіант, коли мінімальну зарплату не покладуть в основу тарифної сітки, а тільки встановлюють доплати тим, хто буде отримувати менше, теж недоскональний.

"Треба врахувати що сьогодні до 3 тис. грн отримують майже 40% в економіці . З цим рішенням зарплата в них буде однака", - зазначив Пинзеник.

Він нагадав, що є ще й мінімальна пенсія.

"Мені важко собі уявити, що буде схвалена мінімальна зарплата в розміри 3200 грн, а мінімальна пенсія буде вдвічі меншою", - сказав екс-міністр.

Він констатував, що сьогоднішні доходи Пенсійного фонду забезпечують лише пенсії у 700 грн

Пинзеник стверджує, що канал підвищення зарплат і пенсій  – інфляція.

"Я дуже хотів, щоб кожен депутат і урядовець брав ручку і пригадував уроки арифметику. Економіка має свої закони. Асіома: не можна спожити те, чого немає. Ми знаємо, скільки виробляє економіка. Від того, що кількість папірців зростає, –  а гроші - це лише папірці – не збільшується рівень життя", - пояснив Пинзеник.

За його словами, піднімає доходи населення економіка а не зарплата.

"Заробітна плата слідує за зростанням економіки, але саме зростання кількості папірців не додає до нашого столу.  Можна досягнути будь-якої зарплати – папір все стерпить. Питання ж не в папері.  Нагадаю, що 2 трлн 584 млрд грн уряд планує отримати наступного року. Поділіть на 43 млн населення, і вийдемо на те, скільки ми можемо спожити в цінах наступного року.   Щоб спожити більше,  треба або щоб економіка виросла, або налити в молока більше води – тобто мають зрости ціни. Очевидно, що економіка не буде так зростати, тоді шлях наповнення буде не пов’язаний з економікою, а з тим жахливим явищем, яке ми переживали вже не один раз", - додав Пинзеник.

Він пояснив на прикладі метафори.

"Треба розуміти, що пиріг один, і від того, що ми покладемо на пиріг і намалюємо цифру 2 або 10, пиріг залишиться один, який треба більш-менш справедливо поділити.   А ми вирішили намалювати, що пирогів не один, а два, і думаємо, що від цього буде краще жити всім. Чудес не буває", - резюмував екс-міністр фінансів.

Нагадаємо, що сьогодні прем'єр Володимир Гройсман заявив про плани підвищення мінімальної зарплати удвічі – до 3200 грн. В уряді впевнені, що таке рішення не призведе до зростання цін

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme